TopTip

Horiace pneumatiky nie sú riešením pre krízu v Hondurase

Horiace pneumatiky nie sú riešením pre krízu v Hondurase zdroj foto: pexels.com

Podľa kardinála Oscara Andresa Rodrigueza Maradiagu sa Honduras môže dostať zo súčasnej krízy len prostredníctvom ďalekosiahlych zmien v spoločnosti. Prostredníctvom horiacich pneumatík a kriku to však nie je možné, varoval kardinál podľa správy portálu „Proceso“. Egoizmus, sektárstvo a vylúčenie sa musia skončiť. Krajina musí byť budovaná na hodnotách, ktoré sú v súlade s Božími prikázaniami. „Už nesmie existovať nenávisť a nespravodlivosť,“ zdôraznil kardinál.

Honduras práve zažíva nový politický začiatok, ktorý sprevádzajú búrlivé a občas aj násilné protesty. Pred dvoma týždňami sa prezidentského úradu ujala ľavicová politička Xiomara Castrová (62). Je prvou ženou, ktorá zastáva najvyšší úrad v tejto stredoamerickej krajine. A okrem toho v prezidentských voľbách získala najväčší počet hlasov v dejinách Hondurasu.

Castrová zložila prezidentskú prísahu za prítomnosti tisícok divákov na štadióne Tegucigalpa. Medzi pozvanými hosťami bola aj americká viceprezidentka Kamala Harrisová a španielsky kráľ Felipe. V nedeľu miestne médiá oznámili, že nová prezidentka bola v ten istý deň pozitívne testovaná na Covid-19. „S požehnaním Stvoriteľa vesmíru budem na diaľku sledovať plán mojej vlády vrátiť sa k demokratickému a ústavnému poriadku,“ napísala Castrová na Twitteri. Je považovaná za praktizujúcu katolíčku.

Honduras je jednou z najchudobnejších krajín Latinskej Ameriky a východiskovým bodom migrácie do USA a Mexika. Organizácie pre ľudské práva kritizujú, že organizovaný zločin a obchodovanie s drogami majú pevne pod kontrolou túto krajinu. Castrovej predchodcu Juana Orlanda Hernandeza americká justícia obvinila z prepojenia s obchodníkmi s drogami.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Einfamilienhaus für eine 4-5-köpfige Familie mit einem Zimmer im Erdgeschoss.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.