TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Je potrebné pomáhať! A nielen na Mikuláša...

Je potrebné pomáhať! A nielen na Mikuláša... Pri odovzdaní detského oblečenia núdznym bola aj redaktorka Júlia Kavecká. Na fotografii spolu s Milenou Makovou, riaditeľkou Podniku medzitrhu práce Šanca pre všetkých v Banskej Bystrici.

Aj pracovníci Rádia Lumen sa zapojili do utorkového Svetového dňa darovania. V rámci iniciatívy Giving Tuesday venovali detské a mládežnícke zimné oblečenie. 

Pracovníci katolíckeho rádia aktívne zareagovali a pomohli neziskovej organizácii Podnik medzitrhu práce Šanca pre všetkých v Banskej Bystrici. Tá šatstvo následne ponúkne marginalizovaným a vylúčeným skupinám. Podnik poskytuje poradenstvo všetkým, ktorí si dlhodobo nevedia nájsť prácu alebo sú bez domova a so svojimi problémami si nevedia poradiť bez pomoci. "My týmto ľuďom poskytujeme na jednej strane poradenstvo, ale aj možnosti získať nové pracovné návyky. Napríklad v nedávnej dobe sme viacerých ľudí zamestnali na dohodu alebo na pracovnú zmluvu," hovorí Milena Maková, riaditeľka Podniku medzitrhu práce Šanca pre všetkých v Banskej Bystrici.

Milena Maková v rozhovore s redaktorkou Júliou Kaveckou

Cieľom medzinárodnej iniciatívy Giving Tuesday je spojiť ľudí, ktorí chcú pomáhať s tými, ktorí pomoc potrebujú. Šatstvo od pracovníkov Rádia LUMEN a iných darcov dostanú ľudia zo zložitých sociálnych pomerov. Obzvlášť ide o deti, ktoré často nemôžu za zložitú situáciu svojich rodičov a tak si nezaslúžia prežívať svoju nelichotivú situáciu bez pomoci. 

Triedenie vecí od darcov v Podniku medzitrhu práce - Šanca pre všetkých, n.o.

Pomoc chudobnejším darovaním šatstva pre deti a teenagerov sme v Rádiu LUMEN vnímali ako príležitosť povedať viac o svojom svedectve viery: "Aktívne žitie viery v Boha by nemalo byť len o modlitbe alebo nejakom osobnom prežívaní. Nenahraditeľnou súčasťou v tomto snažení je praktická rovina. A tú sme chceli takto aspoň trošku prejaviť," vysvetlil redaktor Ivo Novák, ktorý vyzbierané veci odovzdal spolu s redaktorkou spravodajstva Júliou Kaveckou. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 03.08.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.