TopTip

Madonna provokuje pápeža tvítom

Madonna provokuje pápeža tvítom zdroj foto: pexels.com

Americká popová hviezda Madonna oslovila pápeža Františka provokatívnym tvítom. V ironickom príspevku zverejnenom vo štvrtok sa označila za „dobrú katolíčku“ a požiadala pápeža o vyspovedanie. „Od mojej poslednej spovede prešlo pár desaťročí,“ povedala speváčka. „Bolo by možné sa niekedy stretnúť a prediskutovať dôležité veci?“ Už bola trikrát exkomunikovaná z Katolíckej cirkvi, teda vylúčená z cirkevného spoločenstva. Považuje to za nespravodlivé.

Madonna, dcéra katolíckej prisťahovaleckej rodiny v USA, v uplynulých rokoch opakovane pritiahla na seba hlasné protesty z cirkevných kruhov. Pobúrenie vyvolalo aj vystúpenie na jej európskom turné v roku 2006, keď sa objavila v Ježišovej póze na kríži a s tŕňovou korunou. V roku 2008 vyvolala rozruch na koncerte v Ríme, keď svoj hit „Like A Virgin“ venovala pápežovi Benediktovi XVI. „Túto pieseň venujem pápežovi, pretože som Božie dieťa,“ povedala vtedy s ironickým podtónom.

Rodená Madonna Louise Ciccone, dcéra talianskeho otca a francúzsko-kanadskej matky, už od začiatku zápasila so svojím katolíckym pôvodom vo svojich piesňach („Like a Prayer“). Katolícku cirkev vraj súčasne miluje aj nenávidí. Od 90. rokov je Madonna považovaná za prívrženkyňu židovskej mystickej kabaly.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa con ventanas en la esquina y una terraza cubierta.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.