TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Manželia Krucinovci: S Bohom zvládneme všetko, aj ťažkosti

Manželia Krucinovci: S Bohom zvládneme všetko, aj ťažkosti

Od začiatku vedeli, že nechcú spolu chodiť len tak, ale že ich vzťah chcú priviesť do manželstva. Sviatostný zväzok sa im aj podarilo uzavrieť a dnes sa snažia, aby bol jeho stredom Kristus. Manželia Michal a Paula Krucinovci prezrádzajú, čo je centrom ich obývačky, na akom poli chcú bojovať a čo, okrem poznatkov, im dáva štúdium na Akadémii Karola Wojtylu. A nielen im, ale aj ich deťom.

Rozhodnutie sa pre trvalý zväzok lásky vzišlo zo spoločnej modlitby, ktorá prehlbovala ich vieru. „Modlitba nám dala nádej, že s Bohom zvládneme všetko, aj to ťažké, čo príde. Náš vzťah bol zo začiatku ťažší, lebo sa stretli dva odlišné svety. Odovzdávali sme to Bohu a prešlo to až do manželstva,“ hovorí o začiatkoch ich priateľstva Michal.

Keď si u Krucinovcov sadnete do pohovky v obývačke, pohľad vám nepadne automaticky na televízor. V centre miestnosti majú ikonu Svätej rodiny. „Keď sme si zariaďovali náš byt, mysleli sme na to, že chceme mať okolo seba veci, ktoré nám budú pripomínať našu vieru a to, čím chceme žiť. Máme preto aj sväteničku a niekoľko krížov nad dverami,“ prezrádza Paula, ktorú jej blízki volajú Pia.

Manželia, ktorí sa tešia aj zo svojich detí Timoteja a Hanky, majú svoje študentské časy už za sebou, no len tie klasické, tradičné. Do lavíc sadajú aj dnes ako študenti Akadémie Karola Wojtylu. Deti však doma nenechávajú, postarajú sa o ne animátori. A má to aj svoj efekt. „Všimli sme si, že aj keď sa ruženec doma modlíme menej, a na akadémii každý deň, začali si ho osvojovať aj deti. Aj cez ne sa učíme viac si ctiť modlitbu ruženca,“ vraví Michal.

Potom, ako sa Krucinovci prisťahovali do bratislavského Ružinova, začali sa zaujímať, ako v tamojšej farnosti prebieha príprava snúbencov na manželstvo. Rozhodli sa do nej zapojiť a podeliť sa so svojimi skúsenosťami v oblastiach komunikácie, konfliktov a kríz. „Vnímame, že chceme bojovať na tomto poli. Zaujímame sa o ľudí, ktorí chcú vstúpiť do manželstva. Pracovať však s nimi treba už skôr, pretože o mnohých témach sa niektoré páry pred životným rozhodnutím ani nerozprávali,“ konštatuje Pia.

Celý rozhovor Jána Heribana s manželmi Krucinovcami si vypočujete v piatok, 7. septembra o 14:30 hod. v rubrike Byť šťastnou rodinou dnes. Naladiť si môžete aj reprízu rozhovoru v utorok, 11. septembra o 8:30 hod., alebo sa k nemu kedykoľvek vrátiť v našom archíve.

Podobné články

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za lekárov a humanitárnych pracovníkov, ktorí pomáhajú vo vojnových oblastiach a riskujú vlastné životy pre záchranu druhých
  • Úmysel KBS na apríl: Aby posolstvo veľkonočnej lásky naplnilo srdcia veriacich nádejou a dôverou v Božie Milosrdenstvo.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.