TopTip

Mimoriadne priame prenosy v sobotu a v nedeľu

Mimoriadne priame prenosy v sobotu a v nedeľu

Cez víkend nás čaká viacero zmien v programe. V sobotu bude celebrovať svätú omšu Mons. Marián Chovanec a v nedeľu poteší ctiteľov Božieho milosrdenstva Mons. Ján Kuboš.

30. marca 2021 uplynulo sto rokov od narodenia biskupa Mons. Pavla Hnilicu SJ a 28. júna 2021 uplynie sto rokov od narodenia biskupa Mons. Petra Dubovského SJ.

Pri tejto príležitosti si týchto biskupov chce pripomenúť aj Banskobystrická diecéza, keďže Mons. Dubovský bol jej pomocným biskupom (1991-1997) a Mons. Hnilica pochádza z obce Uňatín, ktorá sa po reorganizácií diecéz nachádza na území Banskobystrickej diecézy.

Výročie si diecéza pripomenie 10. apríla 2021 slávením svätej omše v Katedrále sv. Františka Xaverského o 10.00 hod. Svätej omši bude predsedať Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup a Rádio LUMEN ju odvysiela v priamom prenose.

Tradičný dvojdňový program chystajú na nasledujúci víkend v Diecéznej svätyni Božieho milosrdenstva v Smižanoch, avšak bez pútnikov. Rádio LUMEN vám na Nedeľu Božieho milosrdenstva prinesie tradične svätú omšu zo Smižian od 10:30. Celebrovať ju bude Mons. Ján Kuboš, apoštolský administrátor Spišskej diecézy. 

 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Bungalow mit überdachter Terrasse.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.