TopTip

Mimoriadny priamy prenos a stretnutie s vami v Smižanoch

Mimoriadny priamy prenos a stretnutie s vami v Smižanoch Sv. Vincent Pallotti

V sobotu odvysielame priamy prenos pobožnosti v Hodine milosrdenstva a sv. omše z Diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch v preddeň slávnosti patróna rehole Pallotínov sv. Vincenta Pallottiho.

V Smižanoch sa v sobotu 21. januára uskutoční Sympózium Sv. Vincet Pallotti: Včera - dnes - zajtra?. Rádio LUMEN vám z bohatého programu ponúkne priamy prenos od 15:00. Odvysielame modlitbu v Hodine milosrdenstva a svätú omšu. Hlavným celebrantom bude Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup.

Z tohto dôvodu nás čaká niekoľko zmien v sobotnom programe Rádia LUMEN:

14:00 Literárna kaviareň (upravený vysielací čas)
15:00 Priamy prenos pobožnosti v Hodine milosrdenstva a sv. omše z Diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch 
16:30 Piesne na želanie (upravený vysielací čas)


Krátko pred svätou omšou a krátko po nej sa môžete v Smižanoch stretnúť aj s tímom Rádia LUMEN a porozprávať sa s členmi vedenia našej rozhlasovej stanice - Zuzanou Szakácsovou (konateľkou Rádia LUMEN) a Jánom Krupom (riaditeľom PRE LUMEN, n.o.).

Sv. Vincent Pallotti - Včera - dnes - zajtra?

Prevládajúcou vlastnosťou v celom živote a apoštolskej činnosti Vincenta Pallottiho bolo jednostajné úsilie o svätosť, ktoré – dalo by sa povedať – sa stalo „kvasom“ oživujúcim všetky iné oblasti jeho života. Každú chvíľu svojho života smeroval k nekonečne svätému Bohu. Sv. Vincent, úplne pohltený Bohom, vyznáva: Boh, ktorý je vo svojej podstate svätosťou, svojou nekonečnou svätosťou ničí celú moju nehodnosť, a po zmarení mňa celého ostáva vo mne Boh, Svätosť, nesmierna, nekonečná, večná a nepochopiteľná. 

Vincent Pallotti zomrel v Ríme, v dome pri Kostole San Salvatore in Onda, dňa 22. januára roku 1850. Na storočnicu svojej smrti ho pápež Pius XII. pripočítal medzi blahoslavených a 20. januára roku 1963 ho pápež Ján XXIII. kanonizoval. On o svätom povedal: Sv. Vincent Pallotti je jednou z najvynikajúcejších osôb v oblasti apoštolskej činnosti XIX. storočia (…). Nebol spokojný s obyčajným kňazstvom. Vymýšľal iné prostriedky, aby dovolil ľuďom poznať a milovať Boha

(zdroj pallotini.sk)

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Maison moderne pour un terrain étroit.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.