TopTip

Na duchovnej obnove na Donovaloch sme našli Pramene modlitby

Na duchovnej obnove na Donovaloch sme našli Pramene modlitby Poslucháči Rádia LUMEN na turistike s Miroslavom Sanigom

Viac ako 60 poslucháčov z celého Slovenska sa stretlo počas uplynulého víkendu na duchovnej obnove s Rádiom LUMEN na Donovaloch. Na programe boli sväté omše a prednášky s kňazom Petrom Staroštíkom, túra s prírodovedcom Miroslavom Sanigom a diskusie s tímom rádia.

Prvá duchovná obnova Rádia Lumen s poslucháčmi sa stretla s veľkým ohlasom. Účastníci prišli z rôznych kútov Slovenska s túžbou stretnúť sa po mesiacoch pandémie a zažiť kontakt s pracovníkmi Rádia LUMEN. „Ja som z Modry, veľmi rada chodievam na duchovné obnovy, lebo tam vždy načerpám silu, povzbudenie a takisto aj teraz sme tu v prenádhernom prostredí," uviedla jedna zo zúčastnených poslucháčok. 

Sväté omše celebroval banskobystrický dekan Peter Staroštík, ktorý je pravidelným hosťom v reláciách Rádia LUMEN a pripravil aj prednášky o modlitbe. Na základe jeho impulzov zapojení poslucháči spoločne uvažovali nad významom ticha, ktoré je dôležité pre náš každodenný život a aj pre našu osobnú modlitbu. „Druhým impulzom bola láska, ktorá je základným motívom našej modlitby," vysvetlil Peter Staroštík, dekan farnosti Banská Bystrica Katedrála. 

Ťahákom programu bola turistika po okolí Donovál s prírodovedcom Miroslavom Sanigom, ktorý už roky pripravuje Kalendár prírody vo vysielaní Rádia LUMEN „Bolo to približne 7 kilometrov, čo sme prešli, a všetci boli nadšení a uveličení Stvoriteľom v prírode," povedal známy vedecký pracovník zaoberajúci sa dianím v prírode očami veriaceho človeka. 

S podujatím bol spokojný aj riaditeľ neziskovej organizácie Pre Lumen Radovan Pavlík: „Som povzbudený z kontaktu s ľuďmi, s našimi poslucháčmi. Som rád, že po dvoch rokoch korony sme sa mohli s nimi naživo stretnúť na nejakom lumeňáckom podujatí. Radi by sme sa vrátili k návštevám farností, k Lumentúram a na prelome augusta a septembra pôjdeme spolu s poslucháčmi, ktorí sa prihlásia, na púť do Medžugoria.“

Ďalšia duchovná obnova Rádia Lumen s poslucháčmi by sa mala konať na jeseň.

Podrobnejšiu reportáž z podujatia si môžete vypočuť na našom podcaste

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.