TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Nová relácia O kráse!

Nová relácia O kráse!

Život je krásny. A práve krásu okolo nás bude so svojimi hosťami odhaľovať moderátor Jaroslav Daniška. Prvýkrát už túto nedeľu!

Relácia O kráse bude mať svoju premiéru v nedeľu 17.9. 2017 o 10:00. Jej tvorca a moderátor v rozhovore prezrádza komu je určená, aká bude prvá téma a kto bude prvý hosť.

Vaše meno je poslucháčom Rádia Lumen známe predovšetkým z diskusnej relácie Zaostrené, ktorá pojednáva o politike a celospoločenských témach. Odteraz  budete diskutovať o kráse. Prečo o kráse?

Pretože nás obklopuje veľmi veľa negatívnych javov, ľudia sa na všetko sťažujú a pritom v živote je nesmierne veľa krásnych a zaujímavých vecí. A okolo nás je aj veľa ľudí, ktorí o týchto krásnych veciach vedia aj krásne rozprávať. Tak preto, aby sme to trochu spozitívnili.

Práve takýchto ľudí si budete pozývať do svojej novej relácie. Povedzte, aké je vaše kritérium? Ako si budete vyberať hostí?

Kritérium je jediné. O danej téme musí dotyčný hosť vedieť zaujímavo a fascinujúco rozprávať. To znamená, že keď napríklad budeme mať tému Rím, tak príde primátor Pezinka pán Solga, ktorý vie o Ríme hovoriť tak fascinujúco a zaujímavo ako málokto iný. Keď bude téma o kráse matematiky, latinčiny, výtvarného umenia, či politiky do štúdia si pozvem ľudí, ktorí dokážu svojim rozprávaním strhnúť poslucháčov.

Znie to fascinujúco, pretože tak ako každá minca má dve strany aj na zdanlivo nepekných veciach sa dá nájsť niečo krásne. Mnohí ľudia zastávajú názor, že na politike nič krásne nie je. Vidíte vy niečo krásne na politike?

Áno. A jedna relácia bude venovaná práve kráse politiky. Samozrejme, myslím teraz politika ako ideál, politika ako prejav zodpovednosti, služby voči ľuďom. Niečo, k čomu by sme mali smerovať a čo dnes okolo nás nevidíme. Ale práve preto treba o politike rozprávať z tej krajšej stránky, aby ľudia politike viac verili, mali väčšie nároky a očakávania od politikov.

Spomínali ste viacero tém, ktoré chcete otvoriť v novej relácii O kráse na vlnách Rádia Lumen. Kto bude prvým hosťom a o čom sa budete rozprávať?

Keď som rozmýšľal s akou témou začať, možností bolo viac. Ale jedna z veľmi fascinujúcich vecí, je prijatie viery v dospelosti. Chvíľa, keď sa človek sám rozhodne prijať katolicizmus. Viacerí sa zhodujú v tom, že ten moment, ktorý rozhodol o tom, že príjmu novú vieru nastáva vtedy, keď si uvedomia zodpovednosť za svoj vlastný hriech. Takže prvá relácie bude venovaná kráse spovede, kráse uvedomenia si vlastnej hriešnosti. A pozvem človeka, ktorý si myslím, že je najpovolanejší, pretože jednak svoju prvú spoveď zažil až v 18tich rokoch a jednak je biskup. Ak chcete vedieť kto to je, zapnite si Rádio Lumen v nedeľu 17.09. o 10:00.

Relácia O kráse má premiéru už túto nedeľu. Toto je Váš priestor pozvať ľudí k rádiám...

Chcel by som vás všetkých pozvať, aby ste to s nami skúsili. Každé dva týždne sa budeme stretávať v éteri o 10:00 v nedeľu predpoludním. Myslím, že budeme tehličku po tehličke spoznávať krásu celého stvorenia. Svet, ktorý je okolo nás je predsa najmä krásny a až potom sú všetky tie problémy.

Srdečne vás pozývam a teším sa na vás!

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.