TopTip

Nunciatúra v Južnom Sudáne dostane asfaltovú cestu

Nunciatúra v Južnom Sudáne dostane asfaltovú cestu

Juhosudánske hlavné mesto Džuba zažíva malú senzáciu: asfaltuje sa cesta k vatikánskemu veľvyslanectvu (nunciatúre). Podľa miestnych médií sa tak deje v rámci príprav na návštevu pápeža Františka. Od 3. do 5. februára chce František dobehnúť dlho sľubovanú cestu do Južného Sudánu. Okrem iných ho bude sprevádzať anglikánsky prímas Justin Welby.

Táto východoafrická krajina patrí medzi najmenej rozvinuté na svete. A to sa odráža aj na jej infraštruktúre. Podľa Svetového potravinového programu OSN má cestná sieť v Južnom Sudáne dĺžku 20-tisíc kilometrov. Z nich je však v súčasnosti vyasfaltovaných len 400 kilometrov.

Starosta Džuby Michael Ladu Allah-Jabu teraz oznámil, že cesta k nunciatúre na predmestí Tongpiny by mala byť dokončená do piatich dní. Mnohí Juhosudánci prijali túto správu s humorom. V jednom z komentárov na sociálnych sieťach čítame: „Keby mohol pápež prichádzať pravidelne, naše cesty by boli oveľa lepšie.“

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Villa avec garage double.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.