TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Od októbra vysielame denne dve sv. omše: AKTUÁLNY PREHĽAD

Od októbra vysielame denne dve sv. omše: AKTUÁLNY PREHĽAD Veže Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici

Rádio LUMEN reaguje na aktuálnu pandemickú situáciu a obmedzenie počtu návštevníkov bohoslužieb. Priame prenosy sv. omší budú vždy ráno o 8:30 a večer o 18:00. 

Počas prvej vlny pandémie sme vám prinášali dva priame prenosy sv. omší denne. Od 1. októbra sa vo vysielaní vrátime k tejto mimoriadnej programovej štruktúre. Pozorne sledujeme nariadenia krízového štábu a chceme poslucháčom poskytnúť v našom programe náhradu za obmedzený počet účastníkov bohoslužieb. Niektorí, najmä seniori, zostanú z dôvodu obáv o svoje zdravie doma. Hlavne pre nich vysielame sv. omše v posilnenej frekvencii," uviedol Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia LUMEN. 

Ranné sv. omše o 8:30 budeme vysielať z rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela v priestoroch Rádia LUMEN v Banskej Bystrici. Podobne ako počas prvej vlny pandémie ich uvidíte aj cez videozáznam na profile Rádia LUMEN na facebooku. Večerné sv. omše o 18:00 budeme vysielať  z rôznych prenosových bodov Rádia LUMEN z celého Slovenska, vybrané prenosy z Banskej Bystrice. 

Rozpis na najbližšie dni:

Piatok 23. októbra

08:30 - Rozhlasová kaplnka sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Peter Lupták, tajomník banskobystrického diecézneho biskupa (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

17:00 - Katedrála sv. Emeráma v Nitre - celebruje Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup

 

Sobota 24. októbra

08:30 - Rozhlasová kaplnka sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Gabriel Brendza, dekan, Banská Bystrica mesto (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

14:00 - Svätyňa Božieho milosrdenstva v Smižanoch - Ďakovný deň za život sv. Jána Pavla II. pri príležitosti 100. výročia jeho narodenia. Celebruje Peter Klubert, rektor svätyne . Po sv. omši v priamom prenose modlitba v Hodine milosrdenstva.

18:00 - Gréckokatolícka liturgia z Katedrálneho chrámu sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

 

Nedeľa 25. októbra

08:30 - Kostol Sv. Rodiny v Košiciach - celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup - metropolita (live stream cez youtube kanál farnosti Sv. Rodiny v Košiciach)

18:00 - Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave - celebruje Daniel Dian, šéfredaktor časopisu Duchovný pastier. Po svätej omši pokračuje od 19:00 do 20:00 Akadémia k piatemu výročiu odchodu otca kardinála Jána Chryzostoma Korca do večnosti, ktorú moderuje Martin Kramara, hovorca KBS. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.10.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby mohli mať veriaci laici, najmä ženy, vďaka krstu väčšie zastúpenie na zodpovedných miestach v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby všetci, ktorí zasvätili svoj život Bohu, vydávali svedectvo viery, pokory a obety
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.