TopTip

Od októbra vysielame denne dve sv. omše: AKTUÁLNY PREHĽAD

Od októbra vysielame denne dve sv. omše: AKTUÁLNY PREHĽAD Veže Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici

Rádio LUMEN reaguje na aktuálnu pandemickú situáciu a obmedzenie počtu návštevníkov bohoslužieb. Priame prenosy sv. omší budú vždy ráno o 8:30 a večer o 18:00. 

Počas prvej vlny pandémie sme vám prinášali dva priame prenosy sv. omší denne. Od 1. októbra sa vo vysielaní vrátime k tejto mimoriadnej programovej štruktúre. Pozorne sledujeme nariadenia krízového štábu a chceme poslucháčom poskytnúť v našom programe náhradu za obmedzený počet účastníkov bohoslužieb. Niektorí, najmä seniori, zostanú z dôvodu obáv o svoje zdravie doma. Hlavne pre nich vysielame sv. omše v posilnenej frekvencii," uviedol Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia LUMEN. 

Ranné sv. omše o 8:30 budeme vysielať z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Podobne ako počas prvej vlny pandémie ich uvidíte aj cez videozáznam na profile Rádia LUMEN na facebooku. Večerné sv. omše o 18:00 budeme vysielať  z rôznych prenosových bodov Rádia LUMEN z celého Slovenska, vybrané prenosy z Banskej Bystrice. 

Rozpis na najbližšie dni:

Streda 23. decembra

18:00 - Kostol sv. Jakuba v Trnave - celebruje brat Karol Miroslav Švarc, biblista

 

Štvrtok 24. decembra

16:30 - Vigília slávnosti Narodenia Pána z Baziliky sv. Kríža v Kežmarku - celebruje Marcel Heldák, farár farnosti Rakúsy

 

Piatok 25. decembra

0:00 - Katedrála Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave: Polnočná sv. omša - celebruje Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup

9:00 - Katedrála sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - celebruje Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

18:00 - Kostol Sv. Rodiny na Sídlisku Dargovských hrdinov v Košiciach - celebruje Aurel Halajčík, farár

 

Sobota 26. decembra

9:00 - Katedrála sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - celebruje Peter Staroštík, dekan Banská Bystrica Katedrála (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

18:00 - Gréckokatolícka svätá liturgia z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove - celebruje Jozef Košč

 

Nedeľa 27. decembra

08:30 - Kostol Sv. Rodiny na Sídlisku Dargovských hrdinov v Košiciach - celebruje Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita

18:00 - Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave - celebruje Daniel Dian, šéfredaktor časopisu Duchovný pastier

 

Pondelok 28. decembra

08:30 - Katedrála sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici - celebruje Radoslav Bujdoš, duchovný správca farnosti Riečka (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

18:00 - Kostol Sv. Rodiny na Sídlisku Dargovských hrdinov v Košiciach - celebruje Štefan Kačmar, kaplán

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.