TopTip

Odvysielame priamy prenos biskupskej vysviacky Mons. Petra Beňa

Odvysielame priamy prenos biskupskej vysviacky Mons. Petra Beňa Mons. Peter Beňo

Na slávnosť biskupskej vysviacky Mons. Petra Beňa, pomocného biskupa Nitrianskej diecézy, nie je možné prísť bez pozvánok. Komentovaný priamy prenos môžete počúvať už túto sobotu.

Mons. Petra Beňa si mnohí poslucháči Rádia LUMEN pamätajú z pôsobenia na pútnickom mieste Skalka nad Váhom. Symbolicky práve tam sa uskutoční 24. apríla 2021 o 11:00 jeho biskupská vysviacka. Vzhľadom na aktuálne hygienické opatrenia nie je možné zúčastniť sa tejto slávnosti bez pozvánky. Všetko však môžete zažiť v našom sobotnom vysielaní.

Špeciálny program v sobotu 24. apríla:

10:30 Spoznali sme Božiu lásku. Rozhovor s Mons. Petrom Beňom - novým pomocným biskupom Nitrianskej diecézy

11:00 Slávnosť biskupskej vysviacky pomocného biskupa nitrianskej diecézy Mons. Petra Beňa. Priamy prenos z Diecéznej svätyne sv. Andreja-Svorada a Beňadika v Skalke nad Váhom komentuje Pavol Jurčaga.

Biskupskú vysviacku prijme vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou nitrianskeho diecézneho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka. Spolusvätiteľmi budú apoštolský nuncius Svätej Stolice na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello a banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.09.2021

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
 • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.