TopTip

Ohádzaný vajcami

Ohádzaný vajcami zdroj foto: pexels.com

Neznáme osoby opätovne ohádzali vajcami dom kňaza kritického voči vláde na Kube. Ako v nedeľu informovali nezávislé portály, fara kňaza Rolanda Montesa de Oca vo Vertientes v stredokubánskej provincii Camagüey bola v minulosti opakovane terčom podobných útokov, pri ktorých boli zanechané aj posolstvá. V posolstve zverejnenom na Facebooku kňaz vyhlásil, že takéto akcie ho nezastrašia a ani v ňom nevyvolajú nenávisť. V minulosti tento duchovný informoval, že ho občas sledovalo vozidlo kubánskej štátnej bezpečnosti.

Demonštrácie za demokraciu

Na komunistickej Kube v minulom roku demonštrovali tisíce ľudí proti štátnej represii, za demokratické otvorenie systému jednej strany a proti zásobovacej kríze. Organizácie zasadzujúce sa za ľudské práva hlásili násilné zákroky uniformovaných bezpečnostných síl a bezpečnostných síl v civile proti protestom. Bolo zatknutých množstvo novinárov, umelcov, aktivistov a intelektuálov. Niektorým z nich hrozia roky väzenia.

V polovici novembra vláda zakázala nové protesty. Mimovládna organizácia „Prisoners Defenders“ koncom roka 2021 informovala, že v súčasnosti je na Kube približne 850 politických väzňov. Socialistická vláda popiera, že na Kube sú politickí väzni, a obviňuje USA z podnecovania protestov na Kube.

Zdroj: KNA

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.