TopTip

Peter Staroštík: Pozývam vás na fatimský večer

Peter Staroštík: Pozývam vás na fatimský večer Peter Staroštík (vpravo) na Starých Horách - Studničke, v spoločnosti Martina Šajgalíka, programového riaditeľa Rádia LUMEN

V sobotu 15. augusta sa bude v banskobystrickej Katedrále sv. Františka Xaverského konať Fatimský večer. V krátkom rozhovore naň pozýva aj tamojší dekan Peter Staroštík. 

Pútnické miesto Fatima a historické udalosti vo Fatime sa stali centrom nášho záujmu počas letných dní. Všetko umocnil aj nový film FATIMA, ktorý sme mohli vidieť v predpremiére 29. júla a do kín oficiálne prichádza práve 13. augusta. Rádio LUMEN pri tejto príležitosti pozýva poslucháčov na fatimský večer, symbolicky na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie. Našim hostiteľom bude dekan Peter Staroštík, ktorý bude aj celebrovať sv. omšu v banskobystrickej katedrále. Opýtali sme sa ho aj na jeho zážitky z putovania vo Fatime v Portugalsku...

Po prvý raz som tam bol individuálne a naposledy som tam bol v roku 2017 na diecéznej púti počas 100. výročia zajvení. Je to miesto, kde cítiť Božiu prítomnosť, je to premodlené miesto, mnohí tam prosia o orodovanie Pannu Máriu. V porovnaní s inými pútnickými miestami Fatima nesie v sebe krásne posolstvo pokánia a materinskej lásky Panny Márie. Z Fatimy si vždy odnášam zážitok ticha, modlitby a kontemplácie. 

Boli ste s nami aj na predpremiére nového filmu FATIMA. Ako to na vás zapôsobilo?

Hneď na začiatku ma dej strhol, prekvapili ma herecké výkony detí. Bol to pre mňa aj čas ponorenia sa do modlitby a meditácie. Oceňujem krásnu hudbu, ktorá bola vo filme. 

Naši poslucháči sa môžu stretnúť s vami aj na podujatí Fatimský večer. Vy budete hlavným celebrantom sv. omše o 18:00 aj v priamom prenose Rádia LUMEN. 

Slávnosť Nanebovzatia Panny Márie je nádherný sviatok, a je tu aj pozvanie pre všetkých, aby sme vytvorili spoločenstvo. V duchu fatimských posolstiev sa v programe budeme sústrediť na pokánie, samozrejme nebude chýbať modlitba posvätného ruženca a nakoniec možnosť pozrieť si nový film FATIMA na amfiteátri. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.