TopTip

Počúvajte LUMEN a my vás vezmeme na Butkov a do Ľutiny

Počúvajte LUMEN a my vás vezmeme na Butkov a do Ľutiny Záhrada Bohorodičky v Ľutine

Dva mimoriadne priame prenosy prinesú v sobotu do nášho vysielania príhovory arcibiskupov Jána Babjaka a Cyrila Vasiľa. Na sobotu chystáme aj programové zmeny. Pozrite si podrobnosti.

Popoludnie a večer v sobotu 21. augusta si môžete v našom vysielaní vypočuť dva priame prenosy. Najprv vás vezmeme do Skalného sanktuária v Butkove na Považí. Púť k Panne Márii Kráľovnej Matke milosrdenstva má bohatý program. V priamom prenose vám ponúkneme úsek od 15:00 do 17:00. 

Program prianeho prenosu z Butkova:

15:00 Hodinka milosrdenstva spojená s Korunkou Božieho milosrdenstva

15:30 Svätá omša, hlavný celebrant arcibiskup Cyril Vasiľ SJ, košický eparcha

Zaujímavosťou je, že v rámci priameho prenosu po modlitbe v Hodine milosrdenstva zaspieva pieseň Ave Maria spevák Jožo Ráž. 

Z dôvodu vysielania priameho prenosu v popoludňajších hodinách dochádza k viacerým posunom v našom pravidelnom programe:

14:00 Literárna kaviareň (mimoriadny vysielací čas)

14:45 Manželské katechézy (mimoriadny vysielací čas)

15:00 Priamy prenos z Butkova

Večer o 18:00 odvysielame priamy prenos z pútnického miesta gréckokatolíkov na východnom Slovensku, z Ľutiny, kde budú sláviť odpustovú slávnosť a pripomínať si 170. výročie zjavenia svätého Mikuláša. Archijerejská svätú liturgiu bude s prítomnými kňazmi celebrovať Mons. Ján Babjak, prešovský arcibiskup metropolita. Keďže časový rozsah priameho prenosu bude dlhší ako zvyčajne v našom pravidelnom programe, tak od 19:00 neodvysielame reláciu Ruženec pre Slovensko. Náš program bude pokračovať od 19:45 slovenským vysielaním Rádia Vatikán, radostným ružencom od 20:00 a reláciou Od ucha k duchu mimoriadne od 20:30.  

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Hausprojekt mit ungewöhnlicher Interieur-Aufteilung.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.