TopTip

PODCAST: Kardinál Tomko o ľuďoch 21. storočia

PODCAST: Kardinál Tomko o ľuďoch 21. storočia zdroj foto: vaticannews.va

Ľudia 21. storočia by mali byť ľuďmi milosrdenstva. Písal sa rok 2011 a touto myšlienkou oslovil dnes už zosnulý kardinál Jozef Tomko pútnikov v Krakove na našej rozhlasovej púti. 

Okolo 25.000 pútnikov z celého Slovenska sa v sobotu 14. mája 2011 stretlo na Siedmej rozhlasovej púti Rádia Lumen v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove - Lagievnikách. Jej téma znela: Boží sluha pápež Ján Pavol II. - apoštol Božieho milosrdenstva a ctiteľ sv. Cyrila a Metoda. Hlavným celebrantom svätej omše bol kardinál Jozef Tomko, koncelebroval košický arcibiskup Mons. Bernard Bober a ďalší kňazi. V homílii kardinál pripomenul, že ľudia 21.storočia by mali byť milosrdní tak, ako je milosrdný náš Boh. Pri príležitosti úmrtia nášho kardinála vám prinášame tento príhovor v plnom znení.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Modern multi-storey house with a flat roof and a carport. Suitable for a narrow plot. The carport may be omitted or converted into a garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.