TopTip

PODCAST: Pavol Jurčaga poďakoval poslucháčom za podporu Rádiu LUMEN

PODCAST: Pavol Jurčaga poďakoval poslucháčom za podporu Rádiu LUMEN

7. apríla 2022 si Rádio LUMEN pripomína 29. výročie svojho založenia. Pavol Jurčaga počas rannej svätej omše vyzdvihol vernosť poslucháčov, ktorí podporujú rádio aj v neľahkých časoch. 

S myšlienkou zriadiť slovenské kresťanské rádio prišiel biskup Mons. Pavol Hnilica. Mons. Rudolf Baláž, diecézny banskobystrický biskup, bol v roku 1992 ochotný začať budovať toto dielo. Samotné vysielanie sa začalo na Zelený štvrtok 7.apríla 1993. Rádio vysielalo štyri hodiny denne. Signál z antény prvého vysielača neumožňoval príjem ani na území celej Banskej Bystrice. Ešte bez pevnej programovej štruktúry.

Dnes je všetko inak a Rádio LUMEN vstupuje do 30. roku svojej existencie. S vďakou za Božie požehnanie sme tento deň odštartovali na rannej svätej omši v priamom prenose v Katedrále svätého Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Vypočujte si kázeň Pavla Jurčagu na našom podcaste.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.