TopTip

PODCAST Sestra Hermana: Nedúfala som, že pápež ešte príde

PODCAST Sestra Hermana: Nedúfala som, že pápež ešte príde zdroj foto: zasvatenyzivot.sk

V rámci prípravy na príchod pápeža Františka ideme do finále. A je to tak aj v prípade nášho podcastu #TesimeSaNaSvatehoOtca. Známa rehoľníčka hovorí aj o vzťahu pápeža k mladým.

Jaroslava Matláková, rehoľným menom sestra Hermana, je rehoľníčkou Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok. V roku 2014 počas Roku zasväteného života žila a pracovala v Bratislave ako hovorkyňa všetkých zasvätených na Slovensku. Pracuje aj ako redaktorka v časopise pre zasvätených Zasvätený život i pre katolícku Televíziu Lux a prispieva stĺpčekmi i pre ďalšie médiá na Slovensku. Okrem tohto všetkého posledné roky pôsobila ako učiteľka na košickom gymnáziu. A momentálne je doktorandkou na katedre žurnalistiky v Ružomberku. Martin Ďurčo bol zvedavý ako vníma skutočnosť, že Slovensko za posledných 30 rokov už 4 krát navštívi Svätý Otec.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.