TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Pokoj a dobro do vašich domovov - Vianoce 2017 na Rádiu LUMEN

Pokoj a dobro do vašich domovov - Vianoce 2017 na Rádiu LUMEN

Blíži sa čas, keď si budeme o niečo bližší. Ako deti sme sa na Vianoce všetci veľmi tešili a ak v našom vnútri ešte stále drieme aj kus skutočnej detskej radosti, tak sa na ne tešíme aj v dospelosti. Na sviatočné dni sme si pre vás starostlivo pripravili bohatý vianočný program. S Rádiom LUMEN môžete objaviť krásu tradičných slovenských Vianoc a hlavne Vianoc s kresťanským posolstvom pokoja a dobra pre tento svet. Programovému riaditeľovi Rádia LUMEN Martinovi Šajgalíkovi sme v tejto súvislosti položili 3 otázky.

Čím budú tohtoročné Vianoce na Rádiu LUMEN výnimočné?

Tento rok sa budeme snažiť ladiť náš vianočný program v duchu hesla Pax et Bonum – pokoj a dobro. Pápež František často vyzýva k ukončeniu lokálnych vojen, varuje pred celosvetovou vojnou odohrávajúcou sa po etapách. A tak sme si v Rádiu LUMEN povedali, že to, čo dnes vo svete najviac potrebujeme, je práve ono spomínané - pokoj a dobro. Je to jednotiaca myšlienka, ktorú nájdete v každej vianočnej relácii, ktorú sme si pre vás pripravili. U nás v Rádiu LUMEN je aktuálne skutočne intenzívna pracovná atmosféra. Množstvo špeciálnych relácií pripravujeme takpovediac od rána do večera a všetci redaktori i technici pracujú na 120 percent. Záleží nám na tom, aby Vianoce s našim rádiom boli pre každého poslucháča veľkým zážitkom, no predovšetkým duchovným povzbudením.

Kde sa táto jednotiaca myšlienka v našom programe objaví najintenzívnejšie?

Myšlienky pokoja určite prinesie aj naša 9. predvianočná duchovná obnova. Tento rok ju povedie známy autor duchovnej literatúry a profesor na Teologickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku Mons. Anton Fabian. V našom vysielaní potrvá od piatka 22.12. do soboty 23.12. Doslova pár hodín pred Štedrým dňom si môžete spolu s nami pripraviť svoje vnútro na príchod Pána. Osobne si myslím, že najintenzívnejšie sa téma tohtoročného vianočného programu prejaví 24.12. o 20:00. Špirituál kňazského seminára sv. Františka Xaverského v Badíne otec Ľubomír Grega prinesie do štedrovečernej atmosféry hlboké vianočné myšlienky. A samozrejme nemôžem zabudnúť na množstvo priamych prenosov sv. omší a spojenie s otcami biskupmi. Veď napríklad na Štedrý deň budeme vysielať predpoludním sv. omšu z Rožňavy s otcom biskupom Stanislavom Stolárikom, popoludní sv. omšu z Kežmarku s otcom biskupom Andrejom Imrichom a potom polnočnú z Košíc s otcom biskupom Bernardom Boberom. Ak by som mal vymenovať všetky hodnotné relácie, ktoré sme si pre vás pripravili, tak by ste zrejme čítali veľmi dlho, preto odporúčam pozrieť si to, čo pre vás pripravujeme, v sekcii PROGRAM na našom webe.

Špeciálny vianočný program pripravujú mnohé rozhlasové a televízne stanice. Prečo by sa mali rozhodnúť práve pre Rádio LUMEN?

Vždy keď mi naši redaktori, alebo iní pracovníci povedia, že cez sviatky mali doma naladené Rádio LUMEN a povzbudila ich čo i len jedna z našich relácií, je to pre mňa potešujúce. O to viac sa tešíme z mnohých krásnych listov, e-mailov, ktoré nám prichádzajú po sviatkoch do rádia od poslucháčov. Požičiam si myšlienky práve z týchto listov. V nich často píšete, že naše rádio je akoby ďalším členom vašej domácnosti. Alebo na druhej strane čítame aj to, že hoci ste na Vianoce sami, s Rádiom LUMEN ste sa tak necítili. A to naozaj chceme - vytvoriť spoločenstvo, ktoré sa raduje z príchodu Božieho syna. Na Vianoce vám na Rádiu LUMEN ponúkneme hodiny a hodiny vlastnej tvorby, poctivých rozhovorov so skutočnými osobnosťami, s ľuďmi, ktorí nás vedia priblížiť k Bohu a samozrejme prinášame aj niečo jedinečné - spojenie s celou Cirkvou prostredníctvom mnohých priamych prenosov liturgických slávení z celého Slovenska. Budeme radi, ak budeme aj my cez naše vysielanie súčasťou vašich rodinných stretnutí nie len pri štedrovečernom stole. A ak by ste aj boli na Vianoce doma sami, verte, že s Rádiom LUMEN sami počas sviatkov nezostanete.


Podobné články

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 23.07.2018

 • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
 • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
 • Modlí sa otec Pavol Jurčaga.
 • Za zdravie a vyriešenie problémov. Daniela
 • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka a Petra, synovca Petra, kamaráta Dušana, za uzdravenie zo závislosti na automatoch pre Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
 • Za rodinu Bartošovú a za ich nenarodené bábätko, nech im Pán pomáha. Veronika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.