TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
PRIAMY PRENOS: 1. výročie blahorečenia Anny Kolesárovej

PRIAMY PRENOS: 1. výročie blahorečenia Anny Kolesárovej Blahoslavená Anna Kolesárová

V nedeľu 1. septembra vám ponúkneme úvahy k 1. výročiu blahorečenia Anky Kolesárovej a priamy prenos sv. omše s biskupom Marekom Forgáčom. 

Už viac ako 20 rokov sa šíri príbeh Anky Kolesárovej, mladej východniarky zo Zemplína, medzi mladými na území Slovenska. Semienko jej posolstva medzi kňazov zasial emeritný arcibiskup Mons. Alojz Tkáč v roku 1997. Postupne sa šírilo cez mladých z Univerzitného pastoračného centra sv. Košických mučeníkov v Košiciach a cez kňaza Pavla Hudáka, ktorý bol poverený pastoráciou mladých. Semienko ponúkal na mnohých prednáškach o vzťahoch a láske, až z neho vyrástol strom, ktorý sa rozvinul cez Púte radosti, Púte zrelosti, Púte rodín, Silvestre, mnohé duchovné obnovy a dobrovoľníkov do celého sveta. Krásne ovocie vo forme šíriacej sa kultúry zdravých vzťahov založených na čistej láske umocnilo blahorečenie Anky Kolesárovej pred rokom. Jej osud zasiahol mnohé srdcia a zmenil ich príbehy lásky a obety. Upriamil ich na pravé hodnoty života.

V roku 2014 putovalo do Vysokej nad Uhom v blízkosti ukrajinských hraníc aj Rádio Lumen. Putovali sme s vďačnosťou i prosbou s úmyslom prosiť za mladých a ich povolanie k životu v manželstve a v rodine ako aj k duchovnému povolaniu. Zároveň sme prosili za rodičov a starých rodičov, aby spoznali potrebu duchovného povzbudenia a ľudského usmernenia pre ich cestu cez vlastný príklad a modlitbu a prosiť za budúce manželstvá a rodiny. Mottom púte bola myšlienka: Svätá rodina uzdravuje naše vzťahy a druhým cieľom modlitieb bola modlitba za Ukrajinu a jej obyvateľov.

Aj v roku 2018 sme vám priniesli priamy prenos zo slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej v košickom Čermeli. Po roku si túto udalosť pripomenieme znova vo forme priameho prenosu. V nedeľu 1. septembra 2019 sa začína náš priamy prenos od 10:00. Najprv vám ponúkneme príspevky a úvahy venované prvému výročiu blahorečenia a potom sv. omšu z Vysokej nad Uhom, ktorú bude celebrovať Mons. Marek Forgáč, pomocný biskup Košickej arcidiecézy. Pozývame vás stráviť nedeľné predpoludnie v našej spoločnosti!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.02.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na február: Aby bol vypočutý a uznaný hlas našich bratov migrantov, ktorí padli do rúk obchodníkov s ľuďmi
  • Úmysel KBS na február: Aby nezamestnaní, bezdomovci a chudobní našli pochopenie, ako aj konkrétnu pomoc pri prekonávaní svojich ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie mojej mamičky
  • Za úspešnú operáciu pre Žofiu, našu mamku a babku. Syn Marián s celou rodinou
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.