TopTip

Pripravte sa spolu s nami na sviatok nášho patróna

Pripravte sa spolu s nami na sviatok nášho patróna Sv. Michal archanjel, patrón Rádia LUMEN

V utorok 29. septembra nachádzame v liturgickom kalendári aj archanjela Michala, nášho nebeského patróna. Od soboty 26. septembra vás pozývame do modlitbovej prípravy.

Na vlnách Rádia LUMEN sa budeme pripravovať na tento výnimočný deň trojdňovou modlitbou od soboty 26. septembra do pondelka 28. septembra (vrátane) vždy o 8:10 ráno. Pozývame aj vás, našich poslucháčov. 

V úvode k litániám k svätému Michalovi archanjelovi sa píše: Starobylá úcta k sv. Michalovi archanjelovi nás pozýva v rozličných duchovných zápasoch s dôverou sa obrátiť na mocné knieža nebeských zborov, aby nám s Božou pomocou pomohol:

1. Bojovať so satanom

2. Zachraňovať duše veriacich z moci satana osobitne v hodine smrti

3. Ochraňovať Boží ľud

4. Sprevádzať ľudské duše zo sveta pred Boží súd

Pripojte sa k tejto modlitbe za naše rádio, za vás - poslucháčov, a za naše spoločenstvo, ktoré vytvárame. V utorok 29. septembra vám Rádio LUMEN ponúkne aj špeciálny priamy prenos sv. omše z rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela, na ktorej budú prítomní pracovníci Rádia LUMEN. Presný čas vysielania sv. omše vám ešte upresníme na našom webe v sekcii PROGRAM

Archanjela Michala ľudia od dávna vzývali ako ochrancu pred nebezpečenstvami ohrozujúcimi dušu i telo, patróna dobrej smrti a duší v očistci. Biblia o ňom píše o. i. v Apokalypse ako o vodcovi anjelov bojujúcich proti diablovi, pričom on sám musel prejsť skúškou. Starozákonné biblické knihy ho predstavujú ako pomocníka ľudí a mimoriadneho ochrancu izraelského národa.

Náboženská tradícia Michalovi postupne pririekla tituly knieža anjelov, anjel spravodlivosti, strážca raja, ochranca Kristovej Cirkvi. Označuje sa ako Boží dôverník, ktorý odovzdáva ľuďom Pánove pokyny. Jeho sviatok sa slávi spolu s ostatnými dvoma archanjelmi - Rafaelom a Gabrielom. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.