TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Programové tipy: Prekážajúci kresťania v politike

Programové tipy: Prekážajúci kresťania v politike zdroj foto: pexels.com

V najbližších dňoch prinesieme diskusiu o "hanených" kresťanoch v politike. Zaoberať sa budeme aj tým, ako dokážu i zrakovo postihnutí ľudia vychovávať vlastné deti. 

Fatimská sobota

Z dôvodu aktuálnych bezpečnostných opatrení sa tradičná fatimská sobota na Starých Horách na začiatku júna ešte neuskutoční. Vynahradiť si to môžete s našim vysielaním. V sobotu 6. júna vám v priamom prenose prinesieme sv. omšu z banskobystrickej Katedrály sv. Františka Xaverského so začiatkom o 10:30. Celebrovať ju bude Marián Mlynárik, farár v Dobrej Nive. Súčasťou liturgického slávenia bude aj tradičný program fatimskej soboty. Ešte predtým vám od 10:00 priblížime plánovaný program priamych prenosov sv. omší a sv. liturgii v mesiaci jún na vlnách Rádia LUMEN. 

Aj nevidiaci vedia vychovať vlastné deti

Viete si predstaviť, že by ste sa o novonarodené dieťa starali bez zraku? Môžu vôbec mať nevidiaci deti a dokážu sa o ne postarať? O svoj príbeh sa s nami podelí Božena Gogoľáková. Jej dcéra Nelka má 6 rokov. Chodí do škôlky, pozná farby a na svoj vek je už veľmi samostatná. Aké je to vychovávať dieťa bez zraku, to zistíme v relácii Vitaj doma rodina. 
Počúvajte v nedeľu o 14:00.

Vysmievaní kresťania v politike

V ministerských i poslaneckých kreslách dnes sedia viacerí praktizujúci kresťania. Pre verejné zastávanie morálnych hodnôt sa stali terčom irónie a výsmechu. Ako by teda veriaci politici mali presadzovať svoje záujmy, ak sú presvedčení o ich správnosti a všeobecnom prospechu? A naozaj si zaslúžia označenia ako stredovekí fanatici či bigotní kresťania? Odpovieme v Zaostrenom s kňazom a odborníkom na sociálnu náuku cirkvi Jozefom Vadkertim a politickým analytikom Jánom Baránkom. Relácia Zaostrené sa vysiela v premiére v pondelok 8. júna krátko po 11:00 hod. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.