TopTip

Prvé lastovičky z adventnej súťaže Čas vďačnosti

Prvé lastovičky z adventnej súťaže Čas vďačnosti zdroj foto: pexels.com

Rozbehli sme prvé kolo adventnej súťaže Čas vďačnosti. V týždni po prvej adventnej nedeli píšete príbehy o vďačnosti kňazovi. Výherca týždenného kola postupuje do veľkého finále o pobyt do Bešeňovej.

Už počas Prvej adventnej nedele ste nám poslali prvé príbehy v ktorých ďakujete duchovným osobám. Ich skrátené verzie uverejňujeme aj na našom webe. Ďakujeme vám, že nám pomáhate vnášať atmosféru vďačnosti do spoločnosti!

Tu je aktuálny výber z vašich príbehov:

Kňaz, ktorý pomohol v chorobe

Slovo vďačnosť som počas týchto dní vyslovila veĺmi často. Koncom septembra som zistila; že mám zdravotný problém. Na mojom tele som si našla hrčku. Urobila sa mamografia, USG,  biopsia a ukázalo sa, že je to zlé.  Nastal celý rad vyšetrení, stresu, obáv a bolesti. Bolesti fyzickej i duševnej. Hneď som oslovila veriacich ĺudí; ktorí sa začali modliť. 

Keď som sa dozvedela, že bude i operácia neváhala som osloviť kňaza, ktorý mi dal pomazanie chorých, modlil sa a odslúžil aj v deň opárácie svätú omšu. Operácia bola teraz v novembri a zotavujem sa doma. Tomuto kňazovi som veĺmi VĎAČNÁ a aj celá naša rodinka; lebo gestom ochoty; ĺudskosti a pomoci ukázal ako vyzerá duchovná pomoc chorému. Klobúk dole pred týmto kňazom. Boh mu žehnaj! 

Kríźová cesta neskončila, lebo ma čaká ešte ďalšie vyšetrenie a následne aj rádioterapia... Musím kráčať ďalej a nevzdávať sa. (poslucháčka Marta)

Kňaz, ktorý dokáže rozveseliť

Chcela  by  som  sa  poďakovať nášmu pátrovi Hubertovi, s ktorým som prežila krásne  chvíle, keď som s ním chodila na charitu spievať a rozveseliť aj týchto ľudí bez domova. (poslucháčka Janka)

Kňaz je dobrý duchovný radca

Mojim kňazom, spovedníkom, či duchovným radcom sa stal kňaz, môj rodák a rodinný priateľ. Tohto kňaza poznám už od detstva a taktiež ho dobre poznám z rozprávania mojich starých rodičov. 
Ďakujem predovšetkým Bohu za dar života tohto kňaza.
Tento kňaz je pre mňa veľkým príkladom i  vzorom najmä v duchovnom živote. Svojmu kňazovi ďakujem za každé prijatie, venovaný čas, pochopenie i povzbudenie. Vždy, keď od neho odchádzam ,som mimoriadne povzbudená.
(poslucháčka Bibiána)

Kňazi, ktorí naozaj pomohli

Niekoľko kňazov mi naozaj pomohlo. Mala som veľké duchovné problémy a Pán Boh mi poslal do cesty ochotných kňazov, ktorí sa modlili za moje uzdravenie a oslobodenie.
Napr. Jozef Mareta (odporučil mi tiež prečítať celú Bibliu), Ivan Iskra (exorcista, modlitby za uzdravenie), Ivan Špánik (modlitby za uzdravenie).
(poslucháčka Zuzana)

Kňaz, ktorý povedal o viere môjmu manželovi

Keď pre deviatimi rokmi k nám do farnosti prišiel vdp. dekan Gustáv Lutišan s nádejou a dôverou k nášmu Pánovi som očakávala kto to bude a aký bude... Vedela som, že ho moja rodina bude potrebovať viac ako kedykoľvek predtým. Hlavne môj muž, ktorý nebol 20 rokov v kostole. Vždy keď som chodila sama s deťmi do kostola, prosila som Pána Boha, aby aj môj muž našiel k nemu cestu.
A stalo sa. Spočiatku môj muž novému kňazovi nedôveroval, no pozorne sledoval čo všetko robí a čo sa okolo neho deje. 
Jeho pozvania na kávu či čaj a otvorené dvere nielen fary, ale hlavne srdca sú pre mnohých nádejou že so svojím trápením nie sú sami . Vždy ich má kto vypočuť, ponúknuť útechu a pomoc.
Do života mojej rodiny prišla choroba a môj muž je vážne chorý. Možno práve preto že už tušil, že pán dekan je dobrý pastier,  súhlasil s tým, aby  prišiel za ním domov, i keď do kostola ešte nechodil.
Pán dekan sa vždy sa s ním porozprával, dodal mu nádej. Neskôr prijal i sviatosť pomazania chorých. I keď choroba je neúprosná a postupuje ďalej, viem že láskavosť a dobrota pána dekana prenikla aj do srdca môjho muža.
(poslucháčka Ivana)

Počas prvého adventného týždňa nám napíšte, za čo ste vďačný kňazovi (rehoľníkovi, rehoľnej sestre). Príbehy posielajte na sutaz@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Nezabudnite pripísať heslo: ADVENT - ČAS VĎAČNOSTI. Uzávierka súťažného týždňa je vo štvrtok 2. decembra večer. Dovtedy je potrebné vaše príbehy doručiť elektronicky alebo klasickou poštou. Vaše listové príbehy preto odporúčame odosielať najneskôr v utorok 30. novembra.

V piatkovej Lumenáde 3. decembra o 10:10  vyhlásime výhercu týždňového kola súťaže, ktorý získa vecné ceny: kniha Snúbenci, multifunkčná šatka – bufka s logom Správne naladený, sklenená fľaša s logom Správne naladený, pero s logom Správne naladený, magnetka, káva.

Súťažíme počas všetkých adventných týždňov a vždy s inou témou vďačnosti. Spomedzi štyroch týždňových výhercov jedného odmeníme dvojnásobne. Vo finále súťaže jednému z nich dáme darčekový poukaz na pobyt pre 4 osoby v apartmáne ELEMIR v Bešeňovej. Pobyt sa vzťahuje na 5 po sebe nasledujúcich nocí. Víťazný príbeh vyhlásime v Rannom spojení 24. decembra.

Podrobnosti o celej súťaži nájdete TU.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Progetto di casa classica con zona giorno luminosa.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.