TopTip

Rádio LUMEN hrá najviac slovenskej hudby

Rádio LUMEN hrá najviac slovenskej hudby Martin Šajgalík, programový riaditeľ, s ocenením od SOZA pre Rádio LUMEN

SOZA (Slovenský ochranný zväz autorský) udelil Rádiu LUMEN ocenenie za prvenstvo v podiele slovenskej hudby vo vysielaní spomedzi všetkých rozhlasových staníc. 

Bolo to prekvapivé a veľmi hrejivé. Pravidelne si držíme vysokú latku hranosti slovenskej hudby a teraz sa nám podarilo v súhrne za rok 2020 skončiť na absolútne prvom mieste. Toto ocenenie sme získali aj v rokoch 2003 a 2010," sumarizuje Diana Rauchová, hudobná redaktorka Rádia LUMEN. 

Ocenenie pre naše rádio boli na slávnostnom galavečere v utorok 28. septembra prebrať Zuzana Szakácsová, konateľka; Diana Rauchová, hudobná redaktorka a Martin Šajgalík, programový riaditeľ. 

Medzi prítomnými v hľadisku a na pódiu boli napríklad skupina Hex, spevák Miro Jaroš alebo Pavol Hammel. Títo všetci boli ocenení v rôznych kategóriách a treba povedať, že sú to aj interpreti, ktorí sa ozývajú z nášho vysielania," vysvetlil Martin Šajgalík. 

SOZA odovzdával honorárne a štatistické ceny. V oblasti štatistických cien sme sa stali víťazom v podiele slovenskej hudby vo vysielaní. Toto ocenenie potešilo hlavne našu hudobnú redakciu, ktorá stojí za výberom hudby vo vysielaní. Vždy treba mať jedno ucho pripravené pre poslucháča, no nie obidve, lebo to by sme boli rozkolísaní. Sme slovenské rádio a radi sme aj rôznožánrovým pódiom pre slovenských umelcov. Zvyšovanie percenta slovenskej hudby nám veľmi uľahčuje skvalitňujúca sa mladá kresťanská hudobná tvorba a taktiež neustála chuť ísť do "rizika" s menšinovými žánrami, s duchovnou chrámovou hudbou, teda pesničkami, ktoré inde neznejú. Nejdeme len po overených značkách, niekedy "riskujeme" a má to svoje ovocie," odkryla cestu k úspechu Diana Rauchová z hudobnej redakcie. 

Rádio LUMEN sa aj v uplynulých rokoch umiestňovalo na popredných miestach tejto štatistickej kategórie. Bohaté zastúpenie domácich interpretov predovšetkým z prostredia kresťanskej hudobnej scény je pre nás dlhodobou prioritou. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Haus mit Doppelgarage und geräumiger Terrasse.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.