TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Rádio LUMEN prinesie priamy prenos z odpustu v Klokočove

Rádio LUMEN prinesie priamy prenos z odpustu v Klokočove pútnické miesto Klokočov

Gréckokatolícky chrám zasvätený Zosnutiu Presvätej Bohorodičky pochádza z roku 1835. Nachádza sa v ňom kópia zázračnej ikony. V sobotu odvysielame z Klokočova priamy prenos.

Na kópii zázračnej ikony v Klokočove je uvedený tento text: „Skutočná ikona Bohorodičky, ktorá v roku 1670, v chráme rusínskej dediny Klokočov, ktorá patrí k Vinianskemu zámku v Hornom Uhorsku, pred zrakmi mnohých slzila, a potom, keď ju akýsi heretik nožom prebodol, zalievajúc sa slzami plakala. Na zadnej strane tejto ikony je zaznamenané, že je kópiou a že ju podľa originálu namaľoval roku 1769 F. Kramer vo Viedni, a táto kópia zázračnej ikony bola dňa 12. marca 1769 rakúskym cisárom darovaná mestu Prešovu namiesto originálu. Ďalej je ešte poznamenané, že kópia bola roku 1802 obnovená maliarom Bodom. V týchto historických zápisoch je zdôraznené, že ikona slzila pred mnohými ľuďmi, ktorí slzenie videli a tiež, že slzenie sa zmenilo na plač, keď ikonu prebodávali nožom. 

Nezvyčajné slzenie ikony v Klokočove v roku 1670 bolo prvým zo série „zázrakov“ aj v iných oblastiach. O duchovnosti tohto miesta vás pozývame presvedčiť sa na vlastné oči. V sobotu a v nedeľu 10. a 11. augusta bude v Klokočove, na brehoch Zemplínskej Šíravy, aj stánok Rádia LUMEN. Všetkých pútnikov pozývame využiť službu úmyslov - priamo v našom stánku si môžete zapísať úmysel vašej modlitby, za ktorý sa potom budeme modliť v našom vysielaní. Okrem tejto služby si môžete zakúpiť aj suvenír s logom Rádia LUMEN a podporiť tak naše vysielanie alebo priamo na mieste sa môžete stať patrónom Rádia LUMEN a čerpať výhody z členstva v našom klube. V stánku sa s vami osobne stretne aj redaktor Ivo Novák počas sobotného popoludnia a večera a tiež počas nedeľného rána a predpoludnia. 

Pre tých, ktorí nemôžu do Klokočova prísť osobne odporúčame priamy prenos Rádia LUMEN v sobotu 10. augusta o 20:00. Poslucháčom ponúkneme archijerejskú svätú liturgiu. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 14.10.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby vanutie Ducha Svätého vzbudilo novú misionársku jar v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby sme sa v našich rodinách radi, často a spoločne modlievali posvätný ruženec, a tak vyprosovali pokoj pre našu vlasť
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie a ochranu Panny Márie pre neter Miriamku a sestru Máriu. Anna
  • Za Božie požehnanie v tehotenstve a za šťastlivý pôrod a vďaku za dar života nášho dieťatka. Manželia Gódányovci, Dunajská Streda
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.