TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Rádio LUMEN prinesie priamy prenos z odpustu v Klokočove

Rádio LUMEN prinesie priamy prenos z odpustu v Klokočove pútnické miesto Klokočov

Gréckokatolícky chrám zasvätený Zosnutiu Presvätej Bohorodičky pochádza z roku 1835. Nachádza sa v ňom kópia zázračnej ikony. V sobotu odvysielame z Klokočova priamy prenos.

Na kópii zázračnej ikony v Klokočove je uvedený tento text: „Skutočná ikona Bohorodičky, ktorá v roku 1670, v chráme rusínskej dediny Klokočov, ktorá patrí k Vinianskemu zámku v Hornom Uhorsku, pred zrakmi mnohých slzila, a potom, keď ju akýsi heretik nožom prebodol, zalievajúc sa slzami plakala. Na zadnej strane tejto ikony je zaznamenané, že je kópiou a že ju podľa originálu namaľoval roku 1769 F. Kramer vo Viedni, a táto kópia zázračnej ikony bola dňa 12. marca 1769 rakúskym cisárom darovaná mestu Prešovu namiesto originálu. Ďalej je ešte poznamenané, že kópia bola roku 1802 obnovená maliarom Bodom. V týchto historických zápisoch je zdôraznené, že ikona slzila pred mnohými ľuďmi, ktorí slzenie videli a tiež, že slzenie sa zmenilo na plač, keď ikonu prebodávali nožom. 

Nezvyčajné slzenie ikony v Klokočove v roku 1670 bolo prvým zo série „zázrakov“ aj v iných oblastiach. O duchovnosti tohto miesta vás pozývame presvedčiť sa na vlastné oči. V sobotu a v nedeľu 10. a 11. augusta bude v Klokočove, na brehoch Zemplínskej Šíravy, aj stánok Rádia LUMEN. Všetkých pútnikov pozývame využiť službu úmyslov - priamo v našom stánku si môžete zapísať úmysel vašej modlitby, za ktorý sa potom budeme modliť v našom vysielaní. Okrem tejto služby si môžete zakúpiť aj suvenír s logom Rádia LUMEN a podporiť tak naše vysielanie alebo priamo na mieste sa môžete stať patrónom Rádia LUMEN a čerpať výhody z členstva v našom klube. V stánku sa s vami osobne stretne aj redaktor Ivo Novák počas sobotného popoludnia a večera a tiež počas nedeľného rána a predpoludnia. 

Pre tých, ktorí nemôžu do Klokočova prísť osobne odporúčame priamy prenos Rádia LUMEN v sobotu 10. augusta o 20:00. Poslucháčom ponúkneme archijerejskú svätú liturgiu. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 16.07.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
 • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
 • Modlí sa o. Ján Krupa.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
 • Za uzdravenie vnučky Melany a manžela Štefana a dar viery pre celú rodinu. Viera
 • Za dar viery pre manželku a synčeka a za pokoj v rodine. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.