TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Rodinné témy dostanú priestor v nedeľnom vysielaní

Rodinné témy dostanú priestor v nedeľnom vysielaní

Počas nedeľného popoludnia sa sústredíme na rodinu. Vo vysielaní prinesieme rady pri výchove malých detí a reč bude aj o tom ako začleniť autistické deti do spoločnosti.

Deti do 6 rokov sú hravé, veľa sa čudujú a veľa sa pýtajú. Prečo je to tak? Potrebujú deti v tomto veku fyzický kontakt s rodičmi?

Deti v tomto veku potrebujú kontakt s rovesníkmi. Aby sa naučili deliť a aby pochopili, že musia spolupracovať. V relácii Vitaj doma rodina rozoberáme aj tému modlitby a viery. Boh by nemal byť pre deti strašiakom - nadprirodzenou osobu, ktorá len trestá. Praktické rady prinesieme v rozhovoru s o. Martinom Ďuračkom v nedeľu 19. januára o 14:00. Ide už o druhé pokračovanie tejto témy. Prvú časť z 22. decembra 2019 nájdete aj v našom ARCHÍVE.

Autizmus – mnohí a najmä rodičia detí s autizmom by chceli vedieť: Čo to je? Hoci veda napreduje, odpoveď na túto otázku zatiaľ nepoznáme. Faktom ale je, že detí s rôznymi formami autizmu pribúda a je dôležité naučiť ich vnímať svet a začleniť ich do spoločnosti. O to sa snažia v neziskovej organizácii VIA ABA, ktorej činnosť si priblížime v relácii Svetlo nádeje tiež v nedeľu vo vysielacom čase o 15:30. 

Ak vás zaujímajú rodinné témy, tak nedeľné popoludnie odporúčame stráviť v spoločnosti Rádia LUMEN!

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby nebolo drancované prírodné bohatstvo našej planéty, ale aby sa využívalo a rozdeľovalo primerane a spravodlivo
  • Úmysel KBS na september: Aby učitelia viedli svojich žiakov k pravým morálnym i duchovným hodnotám
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za uzdravenie sestry Miroslavy zo Sobraniec. Brat Peter
  • Za Božiu ochranu pre moje dcéry na ich ceste do zahraničia a šťastný návrat domov
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.