TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Rozhovor týždňa s jezuitom aktívnym na sociálnych sieťach

Rozhovor týždňa s jezuitom aktívnym na sociálnych sieťach zdroj foto: Miloš Lichner - FB profil

Jezuita Miloš Lichner pôsobí ako prorektor na Trnavskej univerzite. Zastáva post prezidenta Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu (ESCT). 

Je spoluzakladateľom Slovenskej spoločnosti pre katolícku teológiu – slovenská sekcia Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu (SSKT-ESCT). Ale predovšetkým katolícky kňaz. V Rádiu LUMEN prezradí aká bola jeho cesta ku kňazstvu a bude hovoriť aj o svojich záľubách.

V našej relácii sa okrem iného dozviete aká bola cesta nášho hosťa ku kňazstvu. Možno vás prekvapí, že dnes špičkový teológ medzinárodnej úrovne je pôvodne vyštudovaný záhradník. Spoznáte tiež meno najobľúbenešieho cirkevného otca Miloša Lichnera, ktorého myšlienky rád nielen číta, ale aj prekladá. Reč bude aj o tom, prečo je o. Miloš prítomný na sociálny sieťach a prečo má blízko k otužilcom - tzv. ľadovým medveďom. 

Počúvajte Rozhovor týždňa v stredu 22. januára na Rádiu LUMEN o 11:10. Reláciu autorsky pripravil Radovan Pavlík. K predchádzajúcim rozhovorom so zaujímavými ľuďmi sa môžete vrátiť aj v našom ARCHÍVE

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 05.04.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.