TopTip

Šikanovanie kongregácie Matky Terezy indickou vládou

Šikanovanie kongregácie Matky Terezy indickou vládou zdroj foto: pexels.com

Pod nátlakom zo strany indickej vlády kongregácia „Misionárok lásky k blížnemu“ zatvorila detský domov v štáte Uttarpradéš. Ministerstvo obrany ešte predtým tvrdilo, že zariadenie založené Matkou Terezou v Kanpure pred viac ako 50 rokmi bolo postavené na armádnom pozemku, ktorého prenájom vypršal v roku 2019. Informovala o tom vo štvrtok ázijská tlačová služba Ucanews.

„Je poľutovaniahodné, že zariadenie, ktoré slúžilo opusteným a ľuďom bez hlasu v spoločnosti, sa zatvára namiesto predlženia prenájmu,“ povedal hovorca Indického katolíckeho fóra. Fórum vyjadrilo nepochopenie aj ohľadom požiadavky ministerstva obrany, aby kongregácia zaplatila v prepočte takmer 221-tisíc eur za „neoprávnené užívanie pozemku“.

K zatvoreniu sirotinca došlo len týždeň po tom, čo indická vláda zakázala zahraničné dary pre Misionárky lásky k blížnemu. Ako dôvod uviedla, že komunita už nespĺňa „kritériá oprávnenosti“. Misionárky kresťanskej lásky prevádzkujú po celej Indii útulky pre chudobných a ľudí bez domova. Podľa novín „The Hindu“ táto kongregácia v rozpočtovom roku 2020/21 získala darmi zo zahraničia okolo 750 miliónov amerických dolárov (čo je v prepočte 662 miliónov eur).

Zavretie sirotinca prevádzkovaného Misionárkami lásky k blížnemu je súčasťou série šikany a násilia proti kresťanom v Indii. Podľa údajov indického Zjednoteného kresťanského fóra (UCF) bol rok 2021 pre kresťanskú menšinu „najnásilnejším rokom“ v histórii krajiny so 486 zdokumentovanými incidentmi. Len za ostatné dva mesiace roku 2021 došlo k viac ako 100 násilným činom voči kresťanom.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
4-Zimmer-Haus mit Zeltdach.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.