TopTip

Skladateľ Arvo Pärt: Patriarcha Kirill by mal apelovať na Putina

Skladateľ Arvo Pärt: Patriarcha Kirill by mal apelovať na Putina zdroj foto: pexels.com

Otvorený list od zahraničných laikov Ruskej pravoslávnej cirkvi vyzýva na „okamžité ukončenie krviprelievania a stiahnutie ruských jednotiek z územia Ukrajiny“.

Vplyvní zahraniční laici Ruskej pravoslávnej cirkvi požadujú od hlavy svojej cirkvi jasnejšie slová proti ruskej útočnej vojne na Ukrajine. V otvorenom liste patriarchovi Kirillovi I., zverejnenom v pondelok, sa píše, že dostal „úlohu obrátiť sa na úrady, aby prezentoval názor cirkevného ľudu“.

Táto iniciatíva vyzýva Kirilla I., aby osobne apeloval na prezidenta Vladimira Putina, vládu a parlament, aby „ukončili túto bratovražednú vojnu“. Laici požadujú „okamžité ukončenie krviprelievania a stiahnutie ruských vojsk z územia Ukrajiny“. Patriarchovou úlohou je „vyslať slová útechy ukrajinskému ľudu“. Okrem toho musí urobiť všetko pre to, aby sa postavil za mier.

Medzi desiatkami signatárov otvoreného listu je aj estónsky hudobný skladateľ Arvo Pärt (86). Z obyvateľov Ruskej federácie nefiguruje nikto medzi signatármi.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare a forma di L con terrazza.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.