TopTip

Španielska justícia vyšetruje tenerifského biskupa

Španielska justícia vyšetruje tenerifského biskupa zdroj foto: pixabay.com

Tenerifský biskup Bernardo Alvarez sa musí zodpovedať španielskej justícii za kontroverzné výroky na tému homosexualita. Podľa správ miestnych médií zo štvrtka ostrovná štátna prokuratúra vyšetruje obvinenia z trestného činu šírenia nenávisti. Biskupa vypočúvali v stredu.

Alvarez nedávno vyvolal celonárodnú senzáciu a pobúrenie televíznym rozhovorom. Hovoril v ňom o „smrteľnom hriechu“ v súvislosti s homosexuálnymi praktikami a zodpovedajúce sklony prirovnával k alkoholizmu. Viaceré homosexuálne združenia žiadali trestnoprávne dôsledky. Združenie „LGBTI Diversas“ spustilo online kampaň za odvolanie biskupa.

Alvarez medzičasom svoje vyjadrenia zrelativizoval a verejne sa ospravedlnil. Musí uznať, že pri odpovedaní na niektoré otázky v rozhovore bol „neúspešný“. „Podrobnejšie vysvetlenie“ by bolo užitočné, povedal biskup. Za žiadnych okolností nechcel nikoho uraziť ani diskriminovať.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa a forma di L con due garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.