TopTip

Srbský patriarcha držal palce srbským športovcom v Tokiu

Srbský patriarcha držal palce srbským športovcom v Tokiu zdroj foto: pexels.com

Srbskí vodní pólisti získali v nedeľu poslednú zlatú medailu, ktorá sa udeľovala na letných olympijských hrách v Tokiu. Srbsko porazilo Grécko vo finále v stredisku Tatsumi Water Polo Center v pomere 13:10 a po Riu opätovne získalo zlato. Srbi však mali pri tom malú výhodu, pretože do Japonska vycestovali s požehnaním belehradského patriarchu Porfirijeho, ktorý im držal palce aj počas zápasov.

Porfirije prijal srbský vodnopólový tím vo svojom belehradskom sídle pred odchodom do Tokia. Patriarcha vyzval športovcov, aby súťažili férovo a prejavovali rešpekt svojim súperom. Tých treba rešpektovať pri víťazstve aj pri prehre. Porfirije podčiarkol základnú myšlienku olympijských hier, ktoré spájajú národy. Kapitán srbského tímu daroval patriarchovi ako darček vodnopólovú čiapku.

V túto nedeľu patriarcha zablahoželal všetkým srbským športovcom k úspechu. Vodným pólistom posla osobitnú správu: váš úspech je príkladom toho, čo je možné vďaka tvrdej práci a svornosti.

Zdroj: kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.