TopTip

Starohorská bazilika jubiluje. Buďte pri tom spolu s nami!

Starohorská bazilika jubiluje. Buďte pri tom spolu s nami! Bazilika Navštívenia Panny Márie na Starých Horách

Na Starých Horách si pripomenú 30. výročie vyhlásenia za Baziliku minor. V sobotu 5. septembra odvysielame priamy prenos a stánok Rádia LUMEN nájdete aj priamo na mieste.

Kancelária Biskupského úradu v Banskej Bystrici pri tejto príležitosti pozýva veriacich na slávnostnú svätú omšu, ktorá bude v sobotu 5. septembra 2020 o 10:30 na Starých Horách.

Hlavným celebrantom bude banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec, kazateľom cirkevný historik – dekan farár Gabriel Brendza.

Basilica minor (bazilika menšia) je pápežský čestný titul pre významné kostoly na celom svete. Prvým chrámom s týmto titulom sa apoštolským breve pápeža Pia VI. (27.6.1783) stala Bazilika svätého Mikuláša v Tolentine.

Dekrét Baziliky Návštevy Panny Márie na Starých Horách bol Kongregáciou pre Boží kult podpísaný 1. augusta 1990 v Ríme. Slávnostná promulgácia a vyhlásenie baziliky minor na Starých Horách sa konalo 15. septembra 1990 za účasti približne 12 000 veriacich.

Tešíme sa na vás v priamom prenose i osobne

Rádio LUMEN tradične odvysiela prenos sv. omše z fatimskej soboty na Starých Horách. Špeciálny program sa začína v sobotu o 10:00 sumárom plánovaných liturgických slávení v priamych prenosoch na mesiac september. Samotnú sv. omšu vám v priamom prenose prinesieme od 10:30.

Priamo pred Bazilikou (alebo na Studničke v prípade priaznivého počasia) nájdete aj stánok Rádia LUMEN. Navštívte nás a spoznajte našu novú pútnickú kolekciu Správne naladený, prípadne si zapíšte úmysel do vysielania Rádia LUMEN. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.