TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Starohorská bazilika jubiluje. Buďte pri tom spolu s nami!

Starohorská bazilika jubiluje. Buďte pri tom spolu s nami! Bazilika Navštívenia Panny Márie na Starých Horách

Na Starých Horách si pripomenú 30. výročie vyhlásenia za Baziliku minor. V sobotu 5. septembra odvysielame priamy prenos a stánok Rádia LUMEN nájdete aj priamo na mieste.

Kancelária Biskupského úradu v Banskej Bystrici pri tejto príležitosti pozýva veriacich na slávnostnú svätú omšu, ktorá bude v sobotu 5. septembra 2020 o 10:30 na Starých Horách.

Hlavným celebrantom bude banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec, kazateľom cirkevný historik – dekan farár Gabriel Brendza.

Basilica minor (bazilika menšia) je pápežský čestný titul pre významné kostoly na celom svete. Prvým chrámom s týmto titulom sa apoštolským breve pápeža Pia VI. (27.6.1783) stala Bazilika svätého Mikuláša v Tolentine.

Dekrét Baziliky Návštevy Panny Márie na Starých Horách bol Kongregáciou pre Boží kult podpísaný 1. augusta 1990 v Ríme. Slávnostná promulgácia a vyhlásenie baziliky minor na Starých Horách sa konalo 15. septembra 1990 za účasti približne 12 000 veriacich.

Tešíme sa na vás v priamom prenose i osobne

Rádio LUMEN tradične odvysiela prenos sv. omše z fatimskej soboty na Starých Horách. Špeciálny program sa začína v sobotu o 10:00 sumárom plánovaných liturgických slávení v priamych prenosoch na mesiac september. Samotnú sv. omšu vám v priamom prenose prinesieme od 10:30.

Priamo pred Bazilikou (alebo na Studničke v prípade priaznivého počasia) nájdete aj stánok Rádia LUMEN. Navštívte nás a spoznajte našu novú pútnickú kolekciu Správne naladený, prípadne si zapíšte úmysel do vysielania Rádia LUMEN. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 01.10.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za telesné a duševné uzdravenie ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra, za manželov Tomáša a Mirku, za počatie zdravého bábätka. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Aby sme si stále boli nápomocní a držali spolu. Nech nám archanjel Michal pomáha bojovať proti zlému. Miroslava
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.