TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Stretnutie s vami na Starých Horách a priamy prenos z Košíc

Stretnutie s vami na Starých Horách a priamy prenos z Košíc Rekonštrukcia podoby tvárí sv. košických mučeníkov

V sobotu 7. septembra nás čaká Deň modlitieb a spoločenstva na Starých Horách. Okrem stretnutia s vami vysielame aj priamy prenos z košického dómu. 

V sobotu 7. septembra 2019 sa zavŕši Jubilejný rok svätých košických mučeníkov Marka Križina, Štefana Pongráca a Melichara Grodeckého. Hlavným duchovným vyvrcholením osláv bude presne 400 rokov od ich smrti slávnostná svätá omša, ktorej bude predsedať košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober v Katedrále sv. Alžbety o 10:00. Slávnosť začne Fatimskou sobotou pod vedením pomocného biskupa Mons. Mareka Forgáča o 9:00.

Z tohto liturgického slávenia vám ponúkneme priamy prenos od 10:00.

Na začiatku septembra sa tradične môžete stretnúť na programe Fatimskej soboty na Starých Horách aj s tímom Rádia LUMEN. Pozývame vás spolu s nami pomodliť sa posvätný ruženec, ktorý povedie náš náboženský redaktor Pavol Jurčaga a zúčastniť sa na sv. omši. Jej hlavným celebrantom bude generálny vikár banskobystrickej diecézy Mons. Branislav Koppal. 

Priamo na Starých Horách nájdete aj stánok Rádia LUMEN. Využite možnosť a zapíšte si váš úmysel do vysielania Rádia LUMEN. 

Sv. omšu zo Starých Hôr vám ponúkneme v zázname v náhradnom termíne 7. septembra o 21:45, z dôvodu vysielania priameho prenosu z Košíc o 10:00. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 06.08.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za všetkých, ktorí pracujú a žijú na mori: za námorníkov, rybárov a ich rodiny
  • Úmysel KBS na august: Aby medzinárodný eucharistický kongres, ktorý sa bude konať v Budapešti, povzbudil veriacich k prehĺbeniu úcty ku Kristovej prítomnosti v Najsvätejšej sviatosti.
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie rodiny a vnúčat, zvlášť vyprosujem a prosím o modlitby za uzdravenie Márie a Dianky. Monika
  • Za zdravie a Božiu pomoc rodine Paľovej. Katarína
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.