TopTip

Tip na nedeľu: Deň mladého farmára na Orave

Tip na nedeľu: Deň mladého farmára na Orave

Po dvojročnej pauze pre pandémiu sa opäť uskutoční rodinné podujatie, ktoré organizuje Združenie mladých farmárov na Slovensku - ASYF v spolupráci obcou Liesek.

--------- DEŇ MLADÉHO FARMÁRA ---------

DÁTUM: 5. júna 2022 (nedeľa)

MIESTO: Liesek (Orava)

Hlavnou myšlienkou Dňa mladého farmára je osloviť deti, mladých ako aj širokú verejnosť k pozitívnemu vzťahu k farmárčeniu a k poľnohospodárstvu ako takému, ale tiež spropagovať tradície a život na vidieku. 

Podujatie tradične začne svätou omšou o 11:00 hod. obetovanou za farmárov a dobrú úrodu. Pre prítomnú verejnosť budú pripravené vystúpenia folklórnych skupín, jarmok - stánky s farmárskymi výrobkami, farmárske súťaže a hry pre deti aj dospelých, ohrádky s hospodárskymi zvieratami, trampolína, bludisko, skákacie hrady, poľnohospodárska technika, ukážka remesiel a mnoho iného.

Priamo na Dni mladého farmára stretnete aj redaktorku Máriu Čigášová, ktorá zachytí atmosféru podujatia na redakčný mikrofón Rádia LUMEN a pripraví jedno z ďalších vydaní našej pravidelnej pondelkovej relácie Farmársky klub. 

Všetci ste pozvaní na Oravu do obce Liesek už túto nedeľu 5. júna.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare mansardata con garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.