TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Tipy na víkend: Homosexualita a viera

Tipy na víkend: Homosexualita a viera zdroj foto: pexels.com

Víkend na Rádiu LUMEN prisnesie náročné a možno i kontroverzné témy. Zaoberať sa budeme aj novým vydaním Biblie a príbehom chlapca z detského domova.

PROGRAMOVÉ TIPY

Sobota 20. júna:

V sobotu predpoludním vám ponúkneme priamy prenos z Kostola Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici, konkrétne z kňazskej vysviacky. Svätiteľ Mons. Marián Chovanec vysvätí troch nových božích služobníkov. Sv. omša v našom priamom prenose sa začína o 10:00. Špeciálny program už o 9:30. 

V týchto dňoch vychádza už deviate vydanie Jeruzalemskej biblie. Toto vydanie je doplnené aj o ilustrácie akademického maliara Stanislava Dusíka. Jeruzalemskú bibliu ocenia vedci, pedagógovia, ale aj tí, ktorí sa chcú hlbšie ponoriť do textov Svätého písma. V čom sa líši Jeruzalemská biblia od tej, ktorú máme bežne doma? Ako Jeruzalemská biblia vznikla a ako sa dostala až na Slovensko? Prezradíme v Literárnej kaviarni. Počúvajte v sobotu o 15:15. 

 

Nedeľa 21. júna:

Medzi nami žijú muži a ženy, ktorí prežívajú vo svojom živote homosexuálne cítenie. Mnohí z nich sa s touto situáciou nedokážu vyrovnať, trápia sa, zmocňuje sa ich zúfalstvo. V dôsledku toho sa izolujú, uťahujú do samoty, lebo majú strach otvoriť sa, majú pocit hanby, krivdy, hnevu, previnenia. Ide dohromady homosexualita a viera? Vyjadrujú sa k téme homosexuality cirkevné dokumenty a pápeži? Tému rozoberieme v relácii Vitaj doma rodina. Počúvajte v nedeľu o 14:00. 

Vyrastal v detskom domove a neskôr v pestúnskej rodine. Dnes sa venuje Rómom, deťom z centier pre deti a rodiny a mladým, ktorí tieto zariadenia opúšťajú. Čo potrebujú mladí dospelí, ktorí opustia detský domov a ocitnú sa vo svete dospelých? Dokážu odpustiť svojim rodičom? Svoj príbeh nám v relácii Svetlo nádeje vyrozpráva Ján Herák. Počúvajte v nedeľu o 15:30.

 

Pondelok 22. júna:

Dvadsiaty jún je od roku 2000 Svetovým dňom utečencov. Ako sa k ľuďom, ktorí odchádzajú z vlastnej krajiny, aby si zachránili život, stavia Slovensko? Sú utečenci a migranti hrozbou alebo príležitosťou? S Irinou Adamovou a Máriou Viglašovou zo Slovenskej katolíckej charity sa pozrieme aj na charitný projekt MIND zameraný práve na migráciu. Počúvajte Zaostrené v pondelok o 11:10. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.