TopTip

V nedeľu vysielame svätú omšu o 9:00 z banskobystrickej katedrály

V nedeľu vysielame svätú omšu o 9:00 z banskobystrickej katedrály

V Banskobystrickej diecéze budú sláviť od 12. marca 2022 do 12. marca 2023 Rok svätého Františka Xaverského. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v našom priamom prenose. 

Na Prvú pôstnu nedeľu 6. marca 2022 sa vo všetkých kostoloch Banskobystrickej diecézy čítal dekrét banskobystrického biskupa Mons. Mariána Chovanca, ktorým vyhlásil na území Banskobystrickej diecézy Rok svätého Františka Xaverského pri príležitosti 400-tého výročia svätorečenia (12. 3. 1622) tohto patróna diecézy i katedrály.

Františka Xaverského svätorečil pápež Gregor XV. 12. marca 1622. „Pri príležitosti tohto významného jubilea na slávu Najsvätejšej Trojice a  s túžbou upriamiť náš duchovný zrak na život tohto veľkého kňaza, misionára a patróna našej dieéczy vyhlasujem na území Banskobystrickej diecézy Rok svätého Františka Xaverského v období od 12. marca 2022 do 12. marca 2023," píše v dekréte biskup Chovanec. „Pozývam všetky farnosti, spoločenstvá, kňazov, zasvätených, otcov a matky, mladých i starých, trpiacich a všetok Boží ľud našej diecézy, aby sa vlastnými iniciatívami zapojili do aktívneho prežívania Roka svätého Františka Xaverského," uviedol.

„Nech je pre nás tento čas príležitosťou zdokonaliť sa v poznaní jeho svätého života, nasledovať jeho čnosti a lepšie priblížiť evanjeliové posolstvo dnešnému svetu. Otvorme sa v tento čas Božej milosti, ktorá prúdi do sveta aj cez príklad svätých. Prehlbujme svoj duchovný život častým prijímaním sviatosti zmierenia a Oltárnej sviatosti a vyprosujme na príhovor nášho patróna svätého Františka Xaverského Božie požehnanie pre celú našu diecézu, naše rodiny a všetok Boží ľud," dodal v dekréte o vyhlásení Roka sv. Františka Xaverského Mons. Marián Chovanec. 

Rok bude trvať v období od 12. marca 2022 do 12. marca 2023. Slávnostná svätá omša pri príležitosti otvorenia Roka sv. Františka Xaverského bude v nedeľu 13. marca 2022 o 9:00 v banskobystrickej katedrále. Rádio LUMEN ju odvysiela v priamom prenose. V tento deň si zároveň Banskobystrická diecéza pripomína 246. výročie svojho založenia (13.3.1776).

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Geräumiges Haus mit Zimmer im Erdgeschoss.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.