TopTip

Zo zahraničia
V PANAME S DOMINIKOM: Slováci sú už v Panama City

V PANAME S DOMINIKOM: Slováci sú už v Panama City Dominik Kadlečík je už v Panama City

Všetci slovenskí pútnici v pondelok odišli zo svojich hosťovských rodín a vydali sa na cestu do hlavného mesta Panamy, kde sa dnes oficiálne začali Svetové dni mládeže. O tom, aká bola cesta nás opäť informuje Dominik Kadlečík.

Pondelkové ráno je špecifické tým, že sme vstávali okolo štvrtej a o piatej sme už vyrážali do hlavného mesta Panamy – Panama City, kam za nami príde aj Svätý Otec František. Zároveň sme sa rozlúčili s rodinami, ktoré nás na niekoľko dní prichýlili u seba doma.

Dominikova rozlúčka v Santiago de Veraguas

Cestou do hlavného mesta sme si mohli vychutnať krásny východ slnka, ale väčšina ľudí tento okamih prespala. Tiež sme zazreli aj Panamský prieplav, ktorý spája Tichý a Atlantický oceán. V Panama City sme ubytovaní na škole svätého Vincenta. Hneď pri registrácii sme dostali svoje balíčky pútnika. Začína sa tým ďalšie nové dobrodružstvo na novom mieste.

Dominik spolu s ďalšími pútnikmi prichádza do školy sv. Vincenta v Panama City

Balíčky pútnika už čakajú na Slovákov

Po vybavení potrebných formalít s ubytovaním sme mali v átriu školy svätú omšu, ktorú celebroval otec biskup Tomáš Galis spolu s našimi kňazmi. Po jej skončení sme od organizátorov dostali ponuku spoznať mesto. A to mnohí z nás využili a išli pozrieť krásu pobrežia a aj samotného centra.

Hlavné mesto Panama CityPanoráma Panama CityPanama City

Niektorí mladí už dokonca stretli aj panamského prezidenta a spravili si s ním fotku na pobreží. Po návrate do školy sme trávili čas dlhými rozhovormi s priateľmi, či v spoločnej modlitbe svätého ruženca.

Už teraz sme zvedaví, čo prinesie hlavný program Svetových dní mládeže v Panama City.

 

PREČÍTAJTE SI AJ:

V PANAME S DOMINIKOM: Ako Slováci v Paname pokorili Pacifik

V PANAME S DOMINIKOM: Na dni v diecéze Santiago nezabudneme!

V PANAME S DOMINIKOM: Čo sme po sebe domácim zanechali?

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.08.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na august: Za rodiny, aby sa prostredníctvom života modlitby a vzájomnej lásky čoraz viac stávali školami pravej ľudskosti
  • Úmysel KBS na august: Aby sme na pútnických miestach našej krajiny načerpali dostatok duchovných síl na zvládanie každodenných ťažkostí
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.