TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
V priamych prenosoch výročia kardinála Korca a Jána Pavla II.

V priamych prenosoch výročia kardinála Korca a Jána Pavla II. Kardinál Korec zomrel pred piatimi rokmi.

Tento rok si pripomíname 100. výročie narodenia sv. pápeža Jána Pavla II. Zároveň na konci októbra si pripomíname tento rok už 5. výročie smrti kardinála Korca. 

Počas víkendu vám prinesieme v rámci priamych prenosov aj niektoré mimoriadne a slávnostné. 
V piatok 23. októbra odvysielame sv. omšu večer v netradičnom čase o 17:00. Bude to priamy prenos z nitrianskej Katedrály sv. Emeráma. Cirkev na Slovensku si tento týždeň pripomenie piate výročie úmrtia Jána Chryzostoma kardinála Korca. Zomrel 24. októbra 2015 v Nitre. Spomienkovú liturgickú slávnosť pri príležitosti 5. výročia odchodu do večnosti blahej pamäti Jána Chryzostoma kardinála Korca odvysielame naživo. Svätú omšu bez účasti verejnosti bude celebrovať nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Slávnostným kazateľom bude P. František Sočufka SJ.
Z tohto dôvodou, keďže zvyčajne vysielame sv. omšu o 18:00, máme v piatok večer malú zmenu programu. Infolumen, spravodajský súhrn dňa, odvysielame v piatok mimoriadne o 18:30.


Špecifická v našom programe bude sobota, keď odvysielame až tri priame prenosy. Tradičný ranný o 8:30 z Banskej Bystrice a aj večerný prenos gréckokatolíckej liturgie o 18:00 z Prešova. Medzitým mimoriadne odvysielame aj priamy prenos sv. omše zo Smižian so začiatkom o 14:00. Ide o ďakovný deň za život sv. Jána Pavla II. pri príležitosti 100. výročia jeho narodenia. Celebruje Peter Klubert, rektor svätyne BM v Smižanoch. Po sv. omši v priamom prenose bude aj modlitba v Hodine milosrdenstva.

V nedeľu sa opäť vrátime ku kardinálovi Korcovi. Večer o 18:00 si budete môcť vypočuť priamy prenos sv. omše z Bratislavy z Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa a po sv. omši sa o 19:00 tiež naživo v našom vysielaní začne Akadémia k piatemu výročiu odchodu otca kardinála Jána Chryzostoma Korca do večnosti, ktorú moderuje Martin Kramara, hovorca KBS. 
 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 01.12.2020

 • Modlí sa o. Ján Sabol.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
 • Za uzdravenie môjho manžela Miloša po operácii, Božie požehnanie a pokoj pre naše deti a vnukov. Mária
 • Za Božie požehnanie a uzdravenie vzťahov a pokoj v rodine. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.