TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
V sobotu 17. augusta nás stretnete v Ľutine

V sobotu 17. augusta nás stretnete v Ľutine Bazilika v Ľutine

Po týždni stretnete Rádio LUMEN na ďalšom gréckokatolíckom odpuste. V sobotu 17.augusta vysielame priamy prenos z Ľutiny.

Prvá oficiálna púť sa v Ľutine uskutočnila v roku 1855 po vydaní Apoštolského bréve pápeža Pia IX. No už pred tým sa na Ľutinskej hôrke zhromažďovali pútnici, ktorý v roku 1854 postavili Kaplnku Usnutia Presvätej Bohorodičky, tak ako to požadoval sv. Mikuláš. Stalo sa tak vďaka obetavosti kurátorov, ktorý putovali cez Viedeň, Budín, Transylvániu a Podkarpatsko, pričom zbierali prostriedky na vybudovanie spomínanej kaplnky. Začalo veľké putovanie veriacich celého Uhorska, Sedmohradska a Halíča. Každý prinášal so sebou kamene, z ktorých potom postavili kaplnku a oporný múr pod ňou. Množstvo pútnikov v tých časoch dosahovalo 55 – 60 tisíc. Ľutina sa tak stala najvýznamnejším pútnickým miestom gréckokatolíkov na Slovensku.

V sobotu pri príležitosti Archieparchiálnej odpustovej slávnosti odvysielame z Ľutiny priamy prenos Archijerejskej svätej liturgie od 18:00. Hlavným slúžiteľom bude prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ a slávnostným kazateľom Mons. Jozef Haľko, pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy. 

V sobotu 17. augusta od 16:00 sa môžete pristaviť aj pri stánku Rádia LUMEN. Opäť vám ponúkame možnosť napísať si úmysel modlitby do nášho vysielania, či podporiť Rádio LUMEN kúpou predmetov s našim logom. Tešíme sa na vás v sobotu v Ľutine!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2019

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.