TopTip

V sobotu sme boli Srdcom v Krakove

V sobotu sme boli Srdcom v Krakove Hlavný celebrant svätej omše Jozef Bagin (vstrede)

Keďže v dôsledku pandémie sme nemohli uskutočniť našu tradičnú rozhlasovú púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva, stretli sme sa pri svätej omši v Katedrále svätého Františka Xaverského v Banskej Bystrici.

V programe nechýbalo kontaktné ranné spojenie, či májová pobožnosť a svätá omša s eucharistickou adoráciou z banskobystrickej katedrály. Celebroval ju Jozef Bagin, farár farnosti Rudinská. Ten v príhovore zdôraznil, že aké sú naše rodiny, taká je aj naša spoločnosť.
„Utekajme mysľou do Krakova, utekajme do Nazareta, prosme Máriu per Mariam ad Jesum, ale poďme aj cez Jozefa. Vstupujme aj do Jozefovej školy. Učme sa božím hodnotám, ktoré nám Boh ponúka a ja som presvedčený o jednom jedinom. Keď sa Slovensko znova vráti na hlbinu, a keď budeme žiť so svojím Bohom, s milosrdným Bohom, naše rodiny budú požehnané a aj na našom Slovensku budú krajšie vzťahy a budeme ku sebe oveľa lepší,“ vyzdvihol potrebu osobnej zbožnosti hlavný celebrant svätej omše.
Poslucháčom Rádia Lumen sa vo vysielaní prihovorilo aj súčasné vedenie Rádia Lumen. 
„Sme vďační Bohu, že táto pútnická cesta pretrváva aj pomyselne za súčasných, nie veľmi priaznivých bezpečnostných podmienok. Naším cieľom bolo aj je priblížiť božie milosrdenstvo v celej svojej veľkosti všetkým žízniacim a hľadajúcim,“ vysvetlila zámer sobotňajšieho programu Zuzana Szakácsová, konateľka Rádia Lumen
„Podstatné je, aby sme počuli Ježiša klopať na naše srdce a aby sme mu na zaklopanie otvorili a pustili ho dovnútra,“ doplnil Radovan Pavlík, riaditeľ neziskovej organizácie Pre Lumen
Vo vysielaní odzneli aj slová kazateľov, ktorí s katolíckym rádiom putovali do Krakova a už nás predišli do večnosti.

Rádio LUMEN uskutočnilo už 15 ročníkov rozhlasových pútí do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Tento, ani minulý rok, nebolo možné kvôli pandémii putovať. Slovenské katolícke rádio tak pripravilo program Srdcom v Krakove už po druhý raz. 

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.