TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Vďaka Rádiu LUMEN sa deti učia v škôlke o Bohu

Vďaka Rádiu LUMEN sa deti učia v škôlke o Bohu

Zdroj foto: flickr.com, Nick Amoscato - CC licencia

Vedeli ste, že náboženská výchova môže byť realitou už v materskej škole? Poslucháč Branislav z východného Slovenska sa to dozvedel z nášho vysielania ešte v novembri 2017. Vďaka Rádiu LUMEN tak zabezpečil náboženstvo pre svoje deti už v škôlke. 

"Vaša ranná téma ma veľmi zaujala a napadlo mi, že by bolo dobré, aby sa náboženstvo vyučovalo aj v materskej škôlke, kde chodí moja dcéra," začína s rozprávaním Branislav, poslucháč Rádia LUMEN z východného Slovenska. V rannej téme na záver kalendáneho roka 2017 sme upozornili na fakt, že v prípade dohody rodičov a ich spoločnej požiadavky má materská škola povinnosť zaistiť vyučovanie náboženskej výchovy. Deti, ktoré rodičia na takýto krúžok zapíšu, sa tak môžu dozvedieť viac o viere už v útlom veku. "Oslovil som spätne Rádio LUMEN a na základe informácii, ktoré ste mi poslali som zistil, ako môžem postupovať ďalej. Oslovil som nášho duchovného otca a ten sa celej veci chopil," hovorí ďalej poslucháč Branislav.

V materskej škole na východnom Slovensku dnes viac ako polovica detí navštevuje krúžok náboženstva. A nebyť Rádia LUMEN a nášho pozorného poslucháča Branislava, zrejme by sa tak nestalo! Podarilo sa aj vám zachytiť v našom vysielaní niečo, čo zmenilo váš život k lepšiemu? Napíšte nám o tom do rannej témy v piatok 22.6.2018!

Podobné články

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Vaše úmysly 18.07.2018

  • Milí poslucháči, svoje úmysly modlitieb nám posielajte emailom na umysel@lumen.sk
  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby kňazi, ktorí s námahou a v samote pastoračne pôsobia, pociťovali neustálu pomoc a podporu Pána a spoločenstva.
  • Úmysel KBS na júl: Nech sa oslavy dedičstva otcov našej viery, sv. Cyrila a Metoda, prejavia v živote národa.
  • Modlí sa o. Juraj Spuchľák, riaditeľ Rádia Lumen.
  • Za zdravie, za uzdravenie mojej duše a tela a za celkové uzdravenie, za nájdenie seba samého. Ľubomír
  • Za Božiu pomoc pre dcéru Veroniku, za šťastné donosenie dieťatka, za šťastný pôrod, za lekárov, nech ich ruky a myseľ vedie Pán, za zdravie bábätka a mamky a za ochrancu ich celej mladej rodiny, ako aj zaťa Paľa. Rodičia Hanka a Ján
  • Za telesné a duševné uzdravenie môjho ocka Jozefa, mamky Jany, bratov Martina a Petra a za manžela Tomáša. Nech je Pán Boh stále prítomný v našej rodine a pomáha nám chrániť sa od hriechu. Miroslava
  • Za uzdravenie zo závislosti od alkoholu pre švagra Františka, synovca Petra a kamaráta Dušana,za uzdravenie zo závislosti hry na automaty pre švagra Petra, za dar živej viery v našej rodine a za dcéru Viktorku, aby našla cestu k Bohu. Monika
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.