TopTip

VÍKEND: Priamy prenos zo Starých Hôr a výchovné rady

VÍKEND: Priamy prenos zo Starých Hôr a výchovné rady Nitriansky diecézny biskup Viliam Judák počas požehnávania zvonov na pútnickom mieste Skalka nad Váhom.

V sobotu 25. júla odvysielame priamy prenos zo Škapuliarskej púte. Tešiť sa môžete tiež na rozhlasovú hru o bl. sestre Zdenke a úvahy o prítomnosti otcov vo výchove.

Veríme, že aj tento víkend si nájdete čas na vysielanie Rádia LUMEN. Hneď niekoľko dôvodov dáva aj sobotný program (25. júla), z ktorého pre vás vyberáme:

10:30 - Škapuliarska púť na starých Horách. Celebruje Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup

15:15 - Literárna kaviareň. V spolku svätého Vojtecha vychádza kniha Svätý Ján Pavol veľký. Kniha vyšla v origináli pri príležitosti stého výročia narodenia Karola Wojtylu. Na Slovensku si ňou môžeme pripomenúť návštevy Jána Pavla II. Knihu vám predstavíme aj cez spomienky ľudí, ktorí sa s Jánom Pavlom II. stretávali. 

18:00 - Priamy prenos sv. liturgie. Gréckokatolícka sv. liturgia z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove. Celebruje o. Milan Kuzmiak

20:15 - Od ucha k duchu. Mesiac s pápežom Františkom - diskusia Jána Krajčíka s Mariánom Bublincom a Jánom Vigľašom

V nedeľnom programe Rádia LUMEN (26. júla) sa okrem tradičných ranných zamyslení a úvah nad Božím slovom môžete tešiť na:

13:00 - Rozhlasová hra. Pretrhnuté osídla /bl.sr.Zdenka Schelingová/

14:00 - Vitaj doma rodina. Ak sa chceme starať o svoje deti, musíme sa najprv starať o seba a o svojho manžela či manželku. Problémom dnešných rodín je, že mnoho úloh ostáva na mame a otec v rodine nie je prítomný. A tiež to, že často využívame represívny a nie preventívny výchovný systém. Kedy rodičia prehrávajú? 

15:15 - Svetlo nádeje. Po takmer 200 rokoch opäť v plnej kráse (rušňovodiči železničného depa Košice opravili Božiu muku sv. Floriána a sv. Jána Nepomuckého)

Čo prinesie nový týždeň?

Zaostrené - pondelok 27. júla o 11:10. Prečo sú veriaci ľudia za svoje názory na verejnosti vysmievaní? Prežívame niečo, čo sa pomenúva ako kultúrna vojna? Stávajú sa veriaci ľudia tŕňom v oku mainstreamovým médiám? Hostia: Michal Považan (sociológ), Miroslav Lettrich (kňaz), Ján Baránek (šéf agentúry Polis Slovakia)

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.