TopTip

VÍKENDOVÝ VÝBER: Priame prenosy z celého Slovenska

VÍKENDOVÝ VÝBER: Priame prenosy z celého Slovenska Vo víkendovom programe zaujme aj rozhlasová hra o živote sv. Františka z Assisi.

Rádio LUMEN vám počas víkendu prinesie sv. omše z Banskej Bystrice, Obišoviec, Košíc a Bratislavy. Hovoriť budeme aj o tom, či bude relikvia arského farára na Slovensku.

Oproti plánovanému víkendovému programu sme urobili viacero zmien, ktoré sa týkajú svätých omší v priamych prenosoch. Vzhľadom na opatrenia krízového štábu sa neuskutoční tradičný program fatimskej soboty na Starých Horách. Z tohto dôvodu vám ponúkneme priamy prenos z banskobystrickej Katedrály o 8:30. Celebrovať ju bude Marián Mlynárik, farár v Dobrej Nive. Sobotný večerný prenos o 18:00 bude z košickej Svätyne Božieho milosrdenstva na sídlisku KVP. Celebrovať bude Peter Sýkora, farár z farnosti. 

V nedeľu odvysielame mimoriadne priamy prenos o 10:30 z Obišoviec, pútnického miesta Košickej arcidiecézy, kde si uctievajú obraz Panny Márie. Poslucháčom pri rádiách sa prihovorí Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita. Nedeľný večerný priamy prenos bude o 18:00 tradične z Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Sv. omšu bude celebrovať biblista Jozef Jančovič. 

Život a odkaz sv. Jána Mariu Vianneya, ktorého relikvia mala prísť tento mesiac na Slovensko, si všimneme v sobotnej relácii Od ucha k duchu o 20:15. V centre nášho záumu bude aj 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Hosťami Jána Heribana budú: Samuel Brečka, hnutie Modlitby za kňazov; František Moško, kňaz, farár v Kútoch.

V nedeľu vás môže v programe Rádia LUMEN zaujať napríklad aj rozhlasová hra o sv. Františkovi s Assisi, ktorú odvysielame práve na jeho sviatok, v nedeľu 4. októbra o 13:00. Neskôr o 14:00 sa v relácii Vitaj doma rodina budeme venovať projektu Profamily. Podľa vedcov vplýva na stabilitu rodiny najmä dostatok času a prítomnosť oboch rodičov. Pomohla by aj vyššia pomoc štátu. Výskumníci z Trnavskej univerzity skúmali faktory, ktoré majú vplyv na stabilitu rodiny. Výsledky prezentovali postupne počas uplynulých štyroch rokov na medzinárodných konferenciách a v rôznych publikáciách.

Kompletný program Rádia LUMEN, nielen na víkend, nájdete v sekcii PROGRAM.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.