TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Víkend na LUMENE: Diskusie, svedectvá, pomoc biednym

Víkend na LUMENE: Diskusie, svedectvá, pomoc biednym zdroj foto: pexels.com

Ako riešiť konflikty, Rok Božieho Slova, pomoc chudobným cez polievku núdznym a program Národného týždňa manželstva. To je výber z víkendového programu. 

Druhý februárový víkend bude pre poslucháčov Rádia LUMEN opäť bohatý na nové podnety a zaujímavé diskusie. V sobotu o 9:30 bude reč o konfliktoch v medziľudských vzťahoch. Psychológ a mediátor Mário Schwarz vám v rohovore s Andreou Čelkovou poradí ako konať, aby nás konflikty nerozdeľovali. Večerná diskusia Od ucha k duchu sa bude aktuálne venovať Roku Božieho Slova. Mons. Anton Tyrol, generálny vikár Spišskej diecézy v sobotu večer o 20:15 s moderátorom Pavlom Jurčagom priblíži apoštolský list pápeža Františka Aperuit illis.

V nedeľnom programe sa môžete tešiť na dve relácie Ondreja Rosíka. V týždni od desiateho do šestnásteho februára nás čaká Národný týždeň manželstva. Kampaň tento rok oslavuje na slovensku desiate výročie. Aktuálny ročník má tému náš príbeh. Aký je príbeh kampane i samotných orgagnizátorov? Ako sa do Národného týždňa manželstva zapojiť? A ako vyzerali predchádzajúce ročníky? Tému rozoberieme v relácii Vitaj doma rodina. Počúvajte v nedeľu o 14:00. Polievka pomoci spája - to je ďalší impulz, ktorý vás môže povzbudiť v našom nedeľnom programe. Komunitná nadácia zdravé mesto v Banskej Bystrici každý mesiac organizuje polievku pomoci pre rodiny, ktoré potrebujú finančnú alebo materiálnu pomoc. Projekt nedávno oslávil rok. Viac sa dozviete v relácii Svetlo nádeje o 15:30. A nakoniec zaujať vás môže aj relácia Karmel v nedeľnej premiére o 20:30. Ponúkneme vám v nej zostrih z nedávnej žilinskej diskusie o vzťahoch Cirkvi a spoločnosti. V diecéznom centre v Žiline ju ešte v januári moderoval Ivo Novák. V zostrihu vám ponúkneme tie najzaujímavejšie témy, ktoré rozoberali jeho hostia kňaz Martin Kramara, hovorca KBS a Stanislav Košč, odborník na sociálnu náuku cirkvi. 

Veríme, že Rádio LUMEN bude vašim spoločníkom nielen počas tohto víkendu. Kompletnú ponuku víkendového vysielania si môžete pozrieť v sekcii PROGRAM

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 05.04.2020

  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za mamku, ktorá má dnes narodeniny a za celú rodinu, od ktorej som odlúčená kvôli pandémii. Andrea
  • Za pokoj v rodine mojej sestry Miroslavy. Peter
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.