TopTip

Z nášho vysielania
Víkendové priame prenosy: Biskup Vojtaššák a sv. Alžbeta

Víkendové priame prenosy: Biskup Vojtaššák a sv. Alžbeta Boží sluha biskup Ján Vojtaššák.

Chystáme mimoriadne priame prenosy. 16. november pri príležitosti pamätného dňa narodenia biskupa Jána Vojtaššáka a nedeľa 17. november ustanovanie sv. Alžbety za patrónku Košíc. 

Biskup Ján Vojtaššák - priamy prenos zo Spišskej Kapituly

Cez priamy prenos sa prenesieme na celodiecéznu púť pri príležitosti Pamätného dňa narodenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka v sobotu 16.novembra v Spišskej Kapitule.
Program púte začne modlitbou posvätného ruženca o 10:00 v Katedrále sv. Martina. Slávnostným celebrantom a kazateľom pri ďakovnej svätej omši o 10:30 bude emeritný košický arcibiskup Mons. Alojz Tkáč. Pre všetkých, ktorým povinnosti a zdravotné problémy nedovolia zúčastniť sa diecéznej púte, Rádio LUMEN prinesie priamy prenos z celej liturgickej slávnosti.

Po skončení svätej omše sa uskutoční premiéra nového filmu Vojtaššák – giorni dei barbari talianskych režisérov Alberta di Giglia a Luigiho Boneschiho, ktorý bol prezentovaný koncom augusta počas Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach.

Sv. Alžbeta - patrónka mesta Košice

Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí na základe žiadosti J. E. Mons. Bernarda Bobera schválila svätú Alžbetu Uhorskú ako nebeskú patrónku Košíc. Slávnostné vyhlásenie sv. Alžbety za patrónku Košíc bude v nedeľu 17. novembra počas slávnostnej svätej omše o 10:30. Arcibiskup Bernard Bober tu odovzdá primátorovi mesta Jaroslavovi Poláčekovi potvrdzujúci dekrét. Rádio LUMEN prinesie z tejto nedeľnej slávnosti priamy prenos. 

Návrh na vyhlásenie sv. Alžbety za patrónku mesta podali poslanci mesta ešte v apríli. Ako sa píše v návrhu, vyhlásenie sv. Alžbety Uhorskej za patrónku mesta Košice môže pozitívne ovplyvniť činnosť a pôsobenie dobrovoľníkov v meste, nielen počas roka Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva, ale i do budúcnosti. Rovnako tak toto vyhlásenie môže dostať život  sv. Alžbety Uhorskej a dejiny mesta viac do povedomia Košičanov, návštevníkov mesta, ale i Slovenska a Európy. Sv. Alžbeta Uhorská tak môže byť vzorom, inšpiráciou a motiváciou pre dobrovoľníctvo všetkých.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 28.01.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na január: Aby nám Pán dal milosť bratsky spolunažívať s príslušníkmi iných náboženstiev, navzájom sa za seba modliť a byť voči všetkým otvorení.
  • Úmysel KBS na január: Aby sme boli na príhovor Panny Márie Bohorodičky chránení pred každým vírusom, ktorý zabíja telo, ale najmä dušu.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božiu pomoc pre ocka. Jozef
  • Za obrátenie. Jano
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.