TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Víkendové priame prenosy: Biskup Vojtaššák a sv. Alžbeta

Víkendové priame prenosy: Biskup Vojtaššák a sv. Alžbeta Boží sluha biskup Ján Vojtaššák.

Chystáme mimoriadne priame prenosy. 16. november pri príležitosti pamätného dňa narodenia biskupa Jána Vojtaššáka a nedeľa 17. november ustanovanie sv. Alžbety za patrónku Košíc. 

Biskup Ján Vojtaššák - priamy prenos zo Spišskej Kapituly

Cez priamy prenos sa prenesieme na celodiecéznu púť pri príležitosti Pamätného dňa narodenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka v sobotu 16.novembra v Spišskej Kapitule.
Program púte začne modlitbou posvätného ruženca o 10:00 v Katedrále sv. Martina. Slávnostným celebrantom a kazateľom pri ďakovnej svätej omši o 10:30 bude emeritný košický arcibiskup Mons. Alojz Tkáč. Pre všetkých, ktorým povinnosti a zdravotné problémy nedovolia zúčastniť sa diecéznej púte, Rádio LUMEN prinesie priamy prenos z celej liturgickej slávnosti.

Po skončení svätej omše sa uskutoční premiéra nového filmu Vojtaššák – giorni dei barbari talianskych režisérov Alberta di Giglia a Luigiho Boneschiho, ktorý bol prezentovaný koncom augusta počas Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach.

Sv. Alžbeta - patrónka mesta Košice

Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí na základe žiadosti J. E. Mons. Bernarda Bobera schválila svätú Alžbetu Uhorskú ako nebeskú patrónku Košíc. Slávnostné vyhlásenie sv. Alžbety za patrónku Košíc bude v nedeľu 17. novembra počas slávnostnej svätej omše o 10:30. Arcibiskup Bernard Bober tu odovzdá primátorovi mesta Jaroslavovi Poláčekovi potvrdzujúci dekrét. Rádio LUMEN prinesie z tejto nedeľnej slávnosti priamy prenos. 

Návrh na vyhlásenie sv. Alžbety za patrónku mesta podali poslanci mesta ešte v apríli. Ako sa píše v návrhu, vyhlásenie sv. Alžbety Uhorskej za patrónku mesta Košice môže pozitívne ovplyvniť činnosť a pôsobenie dobrovoľníkov v meste, nielen počas roka Európskeho hlavného mesta dobrovoľníctva, ale i do budúcnosti. Rovnako tak toto vyhlásenie môže dostať život  sv. Alžbety Uhorskej a dejiny mesta viac do povedomia Košičanov, návštevníkov mesta, ale i Slovenska a Európy. Sv. Alžbeta Uhorská tak môže byť vzorom, inšpiráciou a motiváciou pre dobrovoľníctvo všetkých.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 15.12.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na december: Aby sa každý štát rozhodol urobiť všetko potrebné pre lepšiu budúcnosť mladých, najmä trpiacich
  • Úmysel KBS na december: Aby narodenie Spasiteľa, ktoré prinieslo radosť celému svetu, zažiarilo v srdciach všetkých ľudí a šírilo lásku a pokoj po celom svete
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.