TopTip

Víťazný príbeh z tretieho kola adventnej súťaže o dramatickej záchrane

Víťazný príbeh z tretieho kola adventnej súťaže o dramatickej záchrane

Aj tretie kolo adventnej súťaže prinieslo mnoho krásnych príbehov. A potvrdilo sa, že v núdzi spoznáš priateľa. Dovtedy možno aj celkom cudzieho človeka. 

Víťazom tretieho kola adventnej súťaže sa stala poslucháčka Zuzana. Získava od nás sadu cien: kniha Snúbenci zo SSV, multifunkčná šatka – bufka s logom Správne naladený, sklenená fľaša s logom Správne naladený, pero s logom Správne naladený, magnetka, káva z našej ponuky.

Spomedzi štyroch týždňových výhercov získa jeden z nich vo finále súťaže darčekový poukaz na pobyt pre 4 osoby v apartmáne ELEMIR v Bešeňovej. Pobyt sa vzťahuje na 5 po sebe nasledujúcich nocí. Víťazný príbeh vyhlásime v Rannom spojení 24. decembra.

Posledná šanca ako sa dostať do súťaže sa naskytne v 4. adventnom týždni, keď ponúkneme poslednú tému vďačnosti. 

A teraz už sľubovaný víťazný príbeh:

O človeku, ktorý už nie je cudzí, ale náš

V mojom živote som okúsila pomoc cudzích ľudí veľakrát a som im za to nesmierne vďačná. Jedna pomoc však bola mimoriadna – Božia - a odohrala sa pred troma rokmi.

Naša jediná dcéra sa venovala dobrovoľníctvu. Aj počas toho leta pomáhala spolu s mladými vo Work campe v Srbsku v komunite mentálne postihnutých ľudí. Mala sa už pomaly vrátiť. Zrazu mi telefonovali organizátori z Bratislavy a následne pani Gallovič zo srbského veľvyslanectva, že s Kikou nie je niečo v poriadku a je potrebné po ňu prísť. Okamžite som rozposlala sms-ky s prosbou o modlitby a pomoc. Do polhodiny sa nám cez mamu Gabiku zo spoločenstva MM ozval úplne cudzí muž – Tonko, ktorý nám bol okamžite ochotný pomôcť. Jeho pomoc sa počas dobrodružnej cesty preukázala naozaj ako vysoko profesionálna /jazdí na kamiónoch/ i ľudská. Po komplikovanej ceste, keď sa nám v noci pred Budapešťou pokazilo auto a nikto nám nechcel požičať ďalšie na cestu do Srbska, sa všetko s úžasnou pomocou nášho Pána a dobrých ľudí vyriešilo. Pred komunitným domčekom v malej srbskej dedinke sme odstavili auto v hodine dvanástej.

Po návrate nás s Kikou čakali hospitalizácie od Košíc po Prahu, veľa mojich sĺz, prosieb, modlitieb a odovzdávania Kiky s pomocou mamičiek v MM do Božích rúk.

Aj teraz, po troch rokoch plačem, ale už to nie sú slzy zúfalstva, ale VĎAČNOSTI, že Pán ma neopustil a nedopustil, aby sa „nalomená trstina dolomila a hasnúci knôtik dohasol...“

V nešťastí sme spoznali veľmi veľa dobrých ľudí a celú našu ľudskú biedu v plnej nahote, ale máme Tonka, nášho záchrancu, ktorý je nám aj s jeho celou rodinkou ako naša najbližšia rodina. Už nie je cudzí. Pán Boh nech mu jeho dobrotu stonásobne odplatí!

(poslucháčka Zuzana)

Podrobnosti o súťaži Čas vďačnosti nájdete TU

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Casa familiare con tetti a spiovente e garage. Questa soluzione abitativa può essere costruita senza garage.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.