TopTip

Výchova k demokracii v roztrieštenom svete

Výchova k demokracii v roztrieštenom svete zdroj foto: pexels.com

V dňoch od 17. do 19. marca sa na rímskej Univerzita Lumsa konal pod záštitou nadácie Gravissimum Educationis a v spolupráci s Kongregáciou pre katolícku výchovu medzinárodný kongres na tému „Výchova k demokracii v roztrieštenom svete“. Kongresu sa zúčastnilo celkovo 14 spolupracujúcich univerzít, vrátane Ukrajinskej katolíckej univerzity v Ľvove. Účastníkom a účastníčkam kongresu sa v piatok 18. marca osobne prihovoril aj pápež František.

„Chcem s vami zdieľať niekoľko návrhov, ktoré zverujem vám všetkým, ktorí sa angažujete v rôznych oblastiach. Po prvé, živiť smäd mladých ľudí po demokracii. Ide o to, aby sme im pomohli pochopiť a oceniť hodnotu života v demokratickom systéme...,“ konštatoval vo svojom príhovore pápež a pokračoval: „Po druhé, učte mladých, že spoločné dobro sa tvorí láskou. Nedá sa brániť vojenskou silou. Spoločenstvo alebo národ, ktorý sa chce presadiť silou, to robí na úkor iných spoločenstiev alebo národov a stáva sa podnecovateľom nespravodlivosti, nerovnosti a násilia,“ uviedol pontifik v zjavnej narážke na medzinárodnú situáciu a dodal tretí bod, ktorým je nutnosť vychovávať mladých ľudí, aby žili autoritu ako službu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.