TopTip

Z. Eperješiová: Na fatimský večer prídem s hudbou o Panne Márii

Z. Eperješiová: Na fatimský večer prídem s hudbou o Panne Márii Hudobníčka Zuzana Eperješiová je poslucháčom Rádia LUMEN známa ako členka hudobného zoskupenia Poetica Musica alebo ako hudobníčka Skyva.

Hudobným hosťom Fatimského večera bude Zuzana Eperješiová. Od 19:30 aj v priamom prenose Rádia LUMEN uvedie hudobno-poetické pásmo o Panne Márii.

Ak sa aj vy plánujete zúčastniť Fatimského večera v banskobystrickej Katedrále sv. Františka Xaverského, tak sa môžete tešiť na jedinečného hudobného hosťa. Zuzana Eperješiová patrí medzi hudobníkov, ktorí majú vo svojej tvorbe mimoriadne rozpracovanú práve tému úcty k Panne Márii. 
V sobotu v rámci Fatimského večera predstavím hudobno-poetické pásmo Jej očami. Tento program, ktorý sme pripravili v rámci tvorivej skupiny Poetica Musica v skratke prechádza dôležitými udalosťami života Panny Márie - spomína jej očakávanie, narodenie, jej prežívanie času pred zvestovaním, ale napríklad aj chvíľu narodenia Pána Ježiša…," uvádza košická hudobníčka.  

„Máriu vnímame a vidíme ako ženu mnohých rozmerov - dívame sa na ňu ako na dievčinu, ženu, matku. Vieme však, že Mária sa vždy vracia aj viditeľne, vždy keď to potrebujeme, čoho dôkazom boli aj zjavenia vo Fatime. Zostáva s nami a díva sa na nás. Preto aj názov programu - Jej očami - lebo sa v pásme skúsime dívať jej očami na rôzne míľniky v jej živote, ale jej očami sa skúsime dívať aj na svet, aj na nás samotných," vysvetľuje Zuzana Eperješiová jedinečnosť svojho plánovaného hudobného vystúpenia v Banskej Bystrici. 

Nakoniec sme sa pár dní pred vystúpením Zuzany opýtali na to, aký je jej osobný vzťah k Panne Márii. „Panna Mária je pre mňa, tak ako, verím, aj pre mnohých iných, mňa inšpiráciou v tom, ako sa môže dokonalá ženská neha skĺbiť s veľkou odvahou a s neoblomnou vytrvalosťou a rozhodnosťou. Zároveň je pre mňa aj obrazom modernej ženy - všetci sa dnes náhlime a snažíme sa veľa stihnúť a ona tiež bola taká, určite veľa pracovala, ale všetko zvládala s obrovským pokojom aj s veľkou pokorou… Všetky tieto skutočnosti sú zároveň odzrkadlené aj v pásme Jej očami…," pozýva na sobotu náš hudobný hosť. 

Veríme, že sa spoločne stretneme v sobotu 15. augusta v Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Začíname už o 17:50!

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.