TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Z PROGRAMU: Diskusia o voľnej nedeli a sv. omše s biskupmi

Z PROGRAMU: Diskusia o voľnej nedeli a sv. omše s biskupmi zdroj foto: pexels.com

Je tu predĺžený víkend. Voľná nedeľa by sa však mohla stať súčasťou každého víkendu. K nedeli patria aj rodinné témy, ktoré tiež dostanú priestor na vlnách Rádia LUMEN.

Problémy vo vzťahoch a ich riešenia budeme nachádzať v relácii ÚV hovor. Ak vás téma zaujíma, tak určite počúvajte Rádio LUMEN v piatok 1. mája o 20:00. Prípadne si reláciu po odvysielaní vyhľadajte v našom ARCHÍVE

V sobotnom programe 2. mája sa navrátime na Modlitbový deň k úcte Matky všetkých národov. Sumár z nedávneho stretnutia v Nitre prinesieme v relácii Od ucha k duchu so začiatkom o 20:15. 

Obeťou domáceho násilia nemusí byť len žena. Môže to byť aj muž, alebo
zdravotne postihnutý človek. Okrem fyzického týrania sa objavuje v
domácnostiach aj psychický nátlak. Na koho sa môžu obete domáceho
násilia obrátiť? Máme povinnosť takéto správanie nahlásiť, ak si
všimneme podozrivé správanie našich susedov? Rastie počet obetí domáceho
násilia v súčasnej situácii? Tému rozoberieme v relácii Vitaj doma
rodina. Počúvajte v nedeľu 3. mája o 14:00.

Takisto v nedeľu budeme spomínať na už svätého pápeža Jána Pavla II. Práve 18. mája uplynie 100 rokov od narodenia Karola Wojtylu. V relácii Karmel v nedeľu o 20:30 prinesieme zaujímavú reflexiu na túto tému pod názvom Karol Wojtyla v dialógu so sv. Tomášom, Jánom z Kríža a Maxom Schelerom.

Každý deň pre vás vysielame 2 sväté omše v priamom prenose o 8:30 a 18:00. Najbližšiu nedeľu Dobrého pastiera sa môžete tešiť v obidvoch časoch na jedného zo slovenských otcov biskupov. Ráno o 8:30 bude svätú omšu celebrovať Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup z Kostola Sv. Rodiny v Košiciach a večer o 18:00 bude sv. omšu z Rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici celebrovať Mons. Marián Chovanec, banskobystrický diecézny biskup. Tieto liturgické slávenia môžete sledovať aj online na facebooku Rádia LUMEN.

Dozrel už čas na voľnú nedeľu? V čase koronakrízy sú obchodné prevádzky zo zákona dočasne zatvorené každú nedeľu. Mnohé hlasy nielen z cirkevného prostredia volajú po voľnej nedeli aj po skončení pandémie. Či dozrela spoločensko-politická klíma na otvorenie tejto témy v parlamente s nádejou na úspech, to rozdiskutujeme v relácii Zaostrené v pondelok 4. mája o 11:10. Do relácie sa môžete aj zapojiť so svojimi otázkami. 

Kompletný program Rádia LUMEN nájdete v sekcii PROGRAM

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 04.06.2020

  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulého svokra Vojtecha, ktorý nás opustil už pred 23 rokmi. Zuzana
  • Za babku Anku, za silu a trpezlivosť znášať chorobu a ťarchu každodennej bolesti. Vnučka Betka
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.