TopTip

Z domova
Záleží nám na rodine! Pridajte sa k našim Lumenrodinám

Záleží nám na rodine! Pridajte sa k našim Lumenrodinám zdroj foto: Pexels.com

14. ročník projektu Rádio LUMEN spája Lumenrodiny je na svojom začiatku. Tento rok sa venujeme téme - Radosť z manželskej lásky. Prihlasovanie sme predĺžili do 14.2.2019. 

Aj v tomto roku nám záleží na rodine a vieme, že aj vám. Už v najbližších týždňoch si vždy v piatok po 14:00 v našom vysielaní vypočujete katechézy duchovných otcov a kresťanských lídrov slúžiacich rodinám. Navyše, do diania sa môžete zapojiť aj vy, a to tak, že sa aktívne prihlásite so svojou rodinou a spoločne v rodine vypracujete 3 úlohy. Tie predstavíme v piatkových popoludňajších vysielaniach. Okrem toho, že získate mnoho cenných vedomostí a skúseností o rodinnom živote od našich hostí vo vysielaní, tak spoločne ako rodina sa zomknete pri riešení úloh. Pre tých najlepších organizujeme víkend na Škutovkách na Liptove 21. - 23.6.2019, ktorý bude vyvrcholením projektu. Zároveň všetkých pozývame na gospelový Festival za jazerom Šuňava v termíne 14.6. - 16.6.2019, kde sa tiež môžete povzbudiť programom venovaným predovšetkým rodinám. 

Viac informácii o projekte Rádio LUMEN spája Lumenrodiny a prihlášku nájdete TU.

Ďalším zo spôsobov ako sa zapojiť do prorodinných aktivít na celom Slovensku, je zúčastniť sa štafetovej adorácie rodín za rodiny. Do projektu Rodinkova sa môžu zapojiť manželia a celé farnosti. Každý deň kalendárneho roka 2019 by tak mala prebiehať nepretržitá dvanásťhodinová modlitba za rodiny pred vyloženou sviatosťou oltárnou v nejakej inej farnosti, respektíve meste na Slovensku. Do projektu sa zapojilo aj Rádio LUMEN. 

„Iniciatíva vznikla v snahe alebo túžbe pozvať rodiny k zastaveniu sa a asi aj pod vplyvom všetkých tých ťažkostí, ktoré prichádzajú na rodinu zvonku,“ vysvetľuje Roman Seko, duchovný správca Rodinkova, ktoré nájdete v Belušských Slatinách a zastrešuje mnohé prorodinné aktivity. 

Vo vysielaní Rádia LUMEN sa každý deň krátko po 7:00 dozviete, v ktorej farnosti adorácia prebieha a ktoré rodiny sa modlia. Navyše, v pracovných dňoch uvádzame túto informáciu aj krátko po 13:00. Podrobnosti si môžete vyhľadať na webe adoraciarodin.sk

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 13.07.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na júl: Aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny
  • Úmysel KBS na júl: Aby nezamestnaní našli prácu, ktorú potrebujú pre dôstojný život a zabezpečenie rodín
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre moje dcéry Beátku a Julku, aby si našli dobrých kresťanských manželov. Mama
  • Za uzdravenie mysle od úzkostí a strachu pre Helu
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.