TopTip

Z domova
Záleží nám na rodine! Pridajte sa k našim Lumenrodinám

Záleží nám na rodine! Pridajte sa k našim Lumenrodinám zdroj foto: Pexels.com

14. ročník projektu Rádio LUMEN spája Lumenrodiny je na svojom začiatku. Tento rok sa venujeme téme - Radosť z manželskej lásky. Prihlasovanie sme predĺžili do 14.2.2019. 

Aj v tomto roku nám záleží na rodine a vieme, že aj vám. Už v najbližších týždňoch si vždy v piatok po 14:00 v našom vysielaní vypočujete katechézy duchovných otcov a kresťanských lídrov slúžiacich rodinám. Navyše, do diania sa môžete zapojiť aj vy, a to tak, že sa aktívne prihlásite so svojou rodinou a spoločne v rodine vypracujete 3 úlohy. Tie predstavíme v piatkových popoludňajších vysielaniach. Okrem toho, že získate mnoho cenných vedomostí a skúseností o rodinnom živote od našich hostí vo vysielaní, tak spoločne ako rodina sa zomknete pri riešení úloh. Pre tých najlepších organizujeme víkend na Škutovkách na Liptove 21. - 23.6.2019, ktorý bude vyvrcholením projektu. Zároveň všetkých pozývame na gospelový Festival za jazerom Šuňava v termíne 14.6. - 16.6.2019, kde sa tiež môžete povzbudiť programom venovaným predovšetkým rodinám. 

Viac informácii o projekte Rádio LUMEN spája Lumenrodiny a prihlášku nájdete TU.

Ďalším zo spôsobov ako sa zapojiť do prorodinných aktivít na celom Slovensku, je zúčastniť sa štafetovej adorácie rodín za rodiny. Do projektu Rodinkova sa môžu zapojiť manželia a celé farnosti. Každý deň kalendárneho roka 2019 by tak mala prebiehať nepretržitá dvanásťhodinová modlitba za rodiny pred vyloženou sviatosťou oltárnou v nejakej inej farnosti, respektíve meste na Slovensku. Do projektu sa zapojilo aj Rádio LUMEN. 

„Iniciatíva vznikla v snahe alebo túžbe pozvať rodiny k zastaveniu sa a asi aj pod vplyvom všetkých tých ťažkostí, ktoré prichádzajú na rodinu zvonku,“ vysvetľuje Roman Seko, duchovný správca Rodinkova, ktoré nájdete v Belušských Slatinách a zastrešuje mnohé prorodinné aktivity. 

Vo vysielaní Rádia LUMEN sa každý deň krátko po 7:00 dozviete, v ktorej farnosti adorácia prebieha a ktoré rodiny sa modlia. Navyše, v pracovných dňoch uvádzame túto informáciu aj krátko po 13:00. Podrobnosti si môžete vyhľadať na webe adoraciarodin.sk

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 18.10.2019

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby vanutie Ducha Svätého vzbudilo novú misionársku jar v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby sme sa v našich rodinách radi, často a spoločne modlievali posvätný ruženec, a tak vyprosovali pokoj pre našu vlasť
  • Modlí sa o. Ján Sabol.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za zosnulých z rodiny Podhorcovej, Chromekovej, Obročníkovej, Kušpálovej. Zdenka
  • Za uzdravenie z depresie a obrátenie Bohu známeho
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.