TopTip

14. ročník projektu Rádio LUMEN spája Lumenrodiny!

TÉMA: Radosť z manželskej lásky

Plagát k 14. ročníku

 

Štrnásty ročník projektu Rádio LUMEN spája LUMENRODINY sme vyhlásili v piatok 12. októbra,2018, v rubrike Rádiorelax po 13:30 hod. Rodiny sa môžu prihlasovať do projektu prostredníctvom prihlášky v priebehu mesiacov október 2018 až február 2019 (do 14.2.2019). V štrnástom ročníku rozoberáme tému: RADOSŤ Z MANŽELSKEJ LÁSKY, ktorou sa budú zaoberať uznávaní odborníci. Témy odznejú v krátkych 4-5 minútových blokoch v piatkovej rubrike Byť šťastnou rodinou dnes po 14:00 hod od februára 2019. Vybrané prihlásené rodiny budeme predstavovať v rubrike "Byť šťastnou rodinou dnes" od februára do júna. Prihláseným rodinám budú pridelené v priebehu februára až apríla tri zaujímavé úlohy, ktoré vypracujú postupne. Vyvrcholením projektu bude osobné stretnutie vybraných prihlásených rodín a animátorov projektu počas víkendu na gospelovom festivale Za jazerom 14.-16.06.2019, kde je možné registrovať sa na cely festival a rýchlokurz prežitia v manželstve a je možnosť si zabezpečiť aj pamiatkové predmety.

Zároveň cca 15 vybraných rodín sa zúčastní víkendového pobytu na Škutovkách - pri Liptovskej Osade v termíne 21.-23.06.2019. Výber rodín na Škutovky urobia animátori na základe vypracovania 3 úloh.

Ciele:

Projekt chce byť príležitosťou vyzdvihnúť základnú bunku spoločnosti – rodinu. Chce prezentovať svedectvá životov rodín, ktoré sa snažia žiť kvalitným kresťanským i ľudským životom. Cieľom projektu je zároveň v rámci masovokomunikačných prostriedkov pomôcť šíreniu myšlienky zdravého rodinného života.

Špecifikom 14. ročníka Projektu je zameranie sa na Radosť z manželskej lásky.

 

Priebeh 14. ročníka:

Začiatok:

–  12. október 2018 – Rubrika „Rádiorelax“spustenie projektu – odvysielanie rozhlasovej pozvánky od pána riaditela o. Juraja Spuchláka, prečo sa zapojiť do projektu

Priebeh:

október 2018 – február 2019 – prihlasovanie rodín do aktuálneho ročníka  projektu

–  marec – máj 2019 –  príprava, odvysielanie a hodnotenie úloh pre rodiny

–  február – jún 2019 –  odvysielanie jednotlivých okruhov na tému - Radosť z manželskej lásky- v rubrike Byť šťastnou rodinou dnes v piatky po 14tej hodine až do stretnutia Lumenrodín v Škutovkách.

–  február – jún 2019 –  predstavovanie niektorých prihlásených rodín v relácii „Byť šťastnou rodinou dnes“

21. – 23. jún 2019 – trojdňové víkendové celoslovenské stretnutie rodín za účasti MUDr. Anny Záborskej, ktorá prevzala záštitu aj nad 14. ročníkom projektu, za účasti animátorov projektu a zástupcov Rádia LUMEN,  súčasťou ktorého bude stretnutie na svätej omši,  odborné prednášky pre rodičov a priestor pre dialóg k téme, vzájomné zdieľanie a diskusia, adekvátny animátorský program  primeraný vekovej kategórii za účasti rodičov/ mladých dobrovoľníkov z prihlásených Lumenrodín.

 

Animátori:

ThLic. Marek Iskra, kňaz pre pastoráciu rodín

 

Ing. Jana Brázdilová, pedagóg

 

Rafael Ambros,  diakon

 

Rozália Ambrosová


o. Juraj Spuchľák

 

o.  Pavol Jurčaga

Foto: M. Kuková, D. Kupec

 


Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 01.12.2020

 • Modlí sa o. Ján Sabol.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
 • Za uzdravenie môjho manžela Miloša po operácii, Božie požehnanie a pokoj pre naše deti a vnukov. Mária
 • Za Božie požehnanie a uzdravenie vzťahov a pokoj v rodine. Anna
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.